IMAT sınavı zor mu?

UncategorizedIMAT sınavı zor mu? için yorumlar kapalı

Öğrencilerin İtalya’da Tıp eğitimi almak için bir giriş sınavına girmesi gerekmektedir. İtalya’da Tıp İtalyanca okumak isteyenler için Test di Medicina sınavına girilmesi gerekmektedir. İtalya’da Tıp İngilizce okumak için ise IMAT sınavına girilmesi gerekmektedir.

Test di Medicina ‘nın ve IMAT sınavının aynı yapısı vardır. Sınav 100 dakika sürer ve 60 çoktan seçmeli sorudan oluşur. IMAT sınavının içerikleri ve Test di Medicina ‘nın içerikleri aşağıdaki gibidir:

2 tane soru Genel Kültür; 20 tane soru Mantıksal Akıl Yürütme; 18 tane soru Biyoloji; 12 tane soru Kimya; 4 tane soru Matematik; 4 tane soru Fizik.

Test di Medicina sınavı İtalyanca’dır; IMAT sınavı ise İngilizce’dir.  Sınavı yılda bir kere ve her yıl belirlenen tarihlerde yapılır. 2017-2018 akademik yılı için İtalyanca Tıp fakültesi sınavı 5 Eylül 2017’dir (Test di Medicina). 2017-2018 akademik yılı için İngilizce Tıp fakültesi sınavı ise 14 Eylül 2017’dir (IMAT).

IMAT zor bir sınav mu? 

IMAT sınavına giren öğrenciler en çok Mantıksal Akıl yürütme ve Matematik kısmında zorluk çekerler. IMAT sınavında başarılı olmak için öğrencilerin İngilizce seviyesi yüksek olmalı.

Test di Medicina zor bir sınav mu?

İtalyanca Tıp fakültesi sınavına giren öğrenciler en çok Mantıksal Akıl yürütme ve Matematik kısmında zorluk çekerler. İtalyanca Tıp bölümleri sınavında başarılı olmak için öğrencilerin İtalyanca seviyesi yüksek olmalı. Tıp bölümü kazanan öğrencilerden kayıt aşamasında en az B2 Seviyesinde Resmi İtalyanca Dil Sertikası istenir.

Firenze Yurt Dışı Eğitim bünyesinde IMAT sınavı deneme testine ve Test di Medicina deneme testine girmek mümkündür. IMAT sınavı deneme testi tıklayınız. Test di Medicina deneme testi için tıklayınız.

İtalya’da Tıp İngilizce bölümleri listesi için tıklayınız.

İtalya’da Tıp İtalyanca bölümleri listesi için tıklayınız.

Firenze Yurtdışı Eğitim’de öğrenciler deneme testine girerek hangi alanlarda ihtiyaçları olduğu belirlenir ve kişiye özel ders programı yaratılır. IMAT sınavına hazırlık tıklayınızTest di Medicina sınavına hazırlık için tıklayınız.

 

Comments are closed.

© 1995 Firenze Yurtdışı Eğitim Danışmanlık All rights reserved.