İtalya Mimarlık Sınavına Hazırlık

italya mimarlık

Mimarlık Fakultesine Giriş Sınavı Hazırlık Kursu

İtalya’da Mimarlık bölümlerine  giriş sınavı grup hazırlık programı ( İngilizce veya İtalyanca ) 

Sömestr ve yaz tatillerinde  grup hazırlık programları İngilizce ya da İtalyanca eğitim dilinde sunulur ve müfredat tüm sınav konularını kapsar
Hazırlık programı Firenze Eğitim Şaşkınbakkal – İstanbul Merkezinde verilir.

Şehir Süre Toplam Ders Başlangıç Tarihi Ücret
İstanbul 2 hafta 40 20 Ocak 2020 2600 TL+kdv
İstanbul 4 hafta 80 29 Haziran 2020 4000 TL+kdv
Istanbul 3 hafta 90 10 Ağustos 2020 4500 TL+kdv

İtalya’da Mimarlık Fakültelerine giriş sınavı 60 sorudan oluşur. 100 dakikalık bir sınavdır. İtalya’da yapılır. Sınav yapısı aşağıdaki gibidir:

Konu Soru
Mantıksal Akıl Yürütme 10
Genel Kültür 12
Tarih ve Sanat Tarihi 16
Çizim ve Grafik Gösterimi 10
Matematik ve Fizik 12

Politecnico di Milano ve Politecnico di Torino’da İngilizce Mimarlık bölümü vardır.

Mimarlık sınavı deneme testi

İsteyen öğrenciler bünyemizde ya da online olarak deneme sınavına girebilirler. Deneme sınavları asıl testlerin benzeridir. Test sonrası her öğrenci için özel rapor hazırlanır.

Bireysel deneme testi : 150 TL +kdv

Mimarlık sınavına birebir hazırlık programı

Firenze Yurtdışı Eğitim’de öğrenciler deneme testine girerek hangi alanlarda ihtiyaçları olduğu belirlenir ve kişiye özel ders programı yaratılır.

20 saat ve 40 saatlik veya daha fazla özel ders paketleri ile hazırlık eğitimi verilir.  Deneme testi fiyatın içindedir.

20 Saat özel ders ön ödemeli paket 2600 TL’dir.

40 Saat özel ders ön ödemeli paket 4600 TL’dir.

İngilizce okuyacak öğrencilere dersler ingilizce verilir. İtalyanca okuyacak öğrencilere italyanca verilir.

Ders ücretleri nakit fiyatlardır ve  KDV dahil değildir. Dersler öğrencilerin ve öğretmenlerin uygun olduğu gün ve saatlerde yapılır.

İtalya’da İtalyan Devlet Üniversiteleri Sınavlarına Hazırlık Programları

Eğitim dili İngilizce

Şehir Program Süre Toplam Ders Başlangıç ve Bitiş Tarihleri Ücret
Milano Mimarlık 30 hafta 800 7 Ocak – 23 Ağustos 6192 Euro
Milano Mimarlık 6 hafta 160 1 Temmuz – 9 Ağustos 1683 Euro

Eğitim dili İtalyanca

Şehir Program Süre Toplam Ders Başlangıç ve Bitiş Tarihleri Ücret
Milano Mimarlık 30 hafta 800 7 Ocak – 23 Ağustos 6192 Euro
Milano Mimarlık 12 hafta 310 3 Haziran – 23 Ağustos 2970 Euro
Milano Mimarlık 6 hafta 160 1 Temmuz – 9 Ağustos 1683 Euro
Floransa Mimarlık 30 hafta 800 7 Ocak – 23 Ağustos 6192 Euro
Floransa Mimarlık 12 hafta 310 3 Haziran – 23 Ağustos 2970 Euro
Milano, Roma, Floransa Mimarlık 4 hafta 140 5 Ağustos – 30 Ağustos 1565 Euro

Kayıt yaptırmak için 216 3022455’ten Firenze Yurtdışı Eğitim’i arayınız. Sınırlı sayıda kayıt alınacaktır.

İtalya Mimarlık Sınavına Hazırlık

İtalya mimarlık sınavına hazırlık eğitimleri grup şeklinde sabit saatlerde olmaktadır. Lakin saatleri uymayanlar için özel ders eğitimleri ile sınava profesyonel eğitmenlerle birebir hazırlanmak da mümkündür.

İtalyan mimarlık sınavlarına hazırlanırken girilecek sınavın kıstasındaki benzer sınavlara Firenze’de girebilirsiniz. Sınav sonrası hazırlanan raporlar ile bilginizin ne seviyede olduğunu görebilirsiniz. İtalyan üniversitelerine hazırlık sınavlarına ulaşmak için lütfen tıklayınız.

İtalya mimarlık hazırlık programlarından en etkili olanı uzman eğitimcilerle birebir hazırlanmaktır. Birebir eğitimler için belli paketler mevcuttur. Grup dersleri yerine oldukça yakın ücretlere birebir eğitim almak mümkündür.

İtalya’da Mimarlık

İtalya’da mimarlık eğitimi veren bir çok üniversite bulunmaktadır. Firenze Yurtdışı Eğitim danışmanları İtalya’nın en iyi üniversitelerinde Mimarlık eğitimi almanız için ihtiyacınız olan tüm desteği sağlamaktadır. İtalyan eğitmenler tarafından öğrenciler tam donanımlı bir şekilde üniversite giriş sınavlarına hazırlanmaktadır. Öğrencilerin başarıyı yakalayabilmeleri öğretmenlerin deneyimleri ve İtalyan branş eğitmenleri olmasına bağlıdır.

İtalya’da mimarlık eğitimleri için hazırlanırken yalnızca derslere girip gitmek yeterli olmaz. Öğrenciler öğrendiklerini pekiştirmek adına kendileri de çalışmalıdır. Öğrencilerin isteksiz bir şekilde sınava hazırlanmaları başarısız olamalarına sebep olabilir. Başarılı bir öğrenci derslerden sonra da konuların üzerinden geçen, öğrendiklerini kalıcı bir şekilde hafızasına yerleştirmek için çaba gösteren öğrencidir. Bu şekilde çalışan öğrencilerin başarısız olması çok zordur.

İtalya’da İngilizce Mimarlık

İtalya’da İngilizce Mimarlık bölümlerine kayıt bir giriş sınavı ile mümkündür. Sınav yılda bir kere ve her yıl belirlenen tarihlerde yapılır. 2018-2019 akademik yılı için İngilizce Mimarlık fakültesi sınavı 6 Eylül 2018’dir.

İtalyan Üniversitelerine başvuru için eğitim alınacak yıl içinde (MIUR) İtalyan Bakanlığınca belirlenen tarihlerde İtalyan resmi temsilciliklerine denklik ve ön-başvuru işlemleri yapılmalıdır. Üniversite başvurusu için ayrıca tercih edilen üniversitenin web sayfasına kayıt açmak gereklidir. Yurt dışında oturan Non-EU öğrenciler bir kontenjana tabidir.

Sınav ile öğrenci kabul eden Mimarlık fakülteleri için öğrenci tercih ettiği üniversitede sınava girer. Sınav İngilizce’dir.

İtalyan Devlet Üniversitelerinde Mimarlık İngilizce okumak için rankinglere göre en iyi üniversiteler Politecnico d Milano ve Politeccnico di Torino’dur. İşe yerleştirme oranına göre en iyi İtalyan Devlet Üniversiteleri Politecnico di Torino ve Politecnico di Milano’dur. Bütün İngilizce Mimarlık bölümleri hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için 2163022455’ten ya da info@firenze.com.tr’den bize ulaşabilirsiniz.

İtalya’da İtalyanca Mimarlık

İtalya’da İtalyanca Mimarlık bölümlerine kayıt bir giriş sınavı ile mümkündür. Sınav yılda bir kere ve her yıl belirlenen tarihlerde yapılır. 2018-2019 akademik yılı için İtalyanca Mimarlık fakültesi sınavı 6 Eylül 2018’dir.

İtalyan Üniversitelerine başvuru için eğitim alınacak yıl içinde (MIUR) İtalyan Bakanlığınca belirlenen tarihlerde İtalyan resmi temsilciliklerine denklik ve ön-başvuru işlemleri yapılmalıdır. Üniversite başvurusu için ayrıca tercih edilen üniversitenin web sayfasına kayıt açmak gereklidir. Yurt dışında oturan Non-EU öğrenciler bir kontenjana tabidir.

Sınav ile öğrenci kabul eden Mimarlık fakülteleri için öğrenci tercih ettiği üniversitede sınava girer. Sınav İtalyanca’dır ve kazanan öğrencilerden kayıt aşamasında en az B2 Seviyesinde Resmi İtalyanca Dil Sertikası istenir.

İtalyan Devlet Üniversitelerinde İtalyanca Mimarlık okumak için rankinglere göre en iyi üniversiteler Sassari, Venezia – IUAV ve Politeccnico di Torino’dur. İşe yerleştirme oranına göre en iyi İtalyan Devlet Üniversiteleri Venezia – IUAV, Sassari ve Politecnico di Milano’dur. Bütün İtalyanca Mimarlık bölümleri hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için 2163022455’ten ya da info@firenze.com.tr’den bize ulaşabilirsiniz.

Comments are closed.

© 1995 Firenze Yurtdışı Eğitim Danışmanlık All rights reserved.