İtalya’da Biyoteknoloji İngilizce okumak

2018-2019 İtalya’da Biyoteknoloji İngilizce

İtalya’da İngilizce Biyoteknoloji bölümü sadece Camerino Üniversitesinde ve Roma La Sapienza Üniversitesinde vardır.

İtalyan Üniversitelerine başvuru için eğitim alınacak yıl içinde (MIUR) İtalyan Bakanlığınca belirlenen tarihlerde İtalyan resmi temsilciliklerine denklik ve ön-başvuru işlemleri yapılmalıdır. Üniversite başvurusu için ayrıca tercih edilen üniversitenin web sayfasına kayıt açmak gereklidir. Yurt dışında oturan Non-EU öğrenciler bir kontenjana tabidir.

Sınav ile öğrenci kabul eden Biyoteknoloji fakülteleri için öğrenci tercih ettiği üniversitede sınava girer. Sınav İngilizce'dir.

12 senelik eğitimi tamamladıktan sonra öğrenciler İtalya'da eğitimlerine, lisans ya da sanat-müzik-dans alanlarında yüksek öğrenim şeklinde devam edebilirler. İtalyan üniversitelerinde eğitim 3+2 yıl şeklinde uygulanmaktadır. İlk üç yıl lisans eğitimini (Laurea triennale) kapsar; Lisans eğitimini başarıyla tamamlayan öğrenciler iki yıl süren yüksek lisansa (Laurea Magistrale) kabul edilirler.

Bazı bölümler için (Tıp, Mimarlık, Eczacılık, Veterinerlik, Hukuk vs.) eğitim süresi 5 ya da 6 yıldan oluşmaktadır; direkt olarak yüksek lisans eğitimin alarak tamamlamış olacaklardır (Laurea Magistrale a Ciclo Unico).

Bir akademik yıl genel olarak iki sömestrden oluşmaktadır. İlki Ekim ayında başlar ve Şubat ayında biter; ikini sömestr ise Mart’ta başlayıp Temmuz’da biter. İtalyan üniversitelerinde her bir branş eğitimi sonunda belirlenen tarihlerde öğrenci yazılı ya da sözlü olarak bir sınava girer. Lisans ve yüksek lisans eğitimi bitiminde öğrencinin tez hazırlaması ya da final sınav yapması istenir. İtalyan Devlet Üniversitelerin yıllık ücreti en fazla 3000 Euro civarındadır; İtalyan Özel Üniversitelerinki ise 6000 Euro ve 15000 Euro arasındadır. 

İtalyan Devlet Üniversitelerinde Biyoteknoloji İngilizce okumak için rankinglere göre en iyi üniversiteler Universita di Camerino'dur. İşe yerleştirme oranına göre en iyi İtalyan Devlet Üniversiteleri Universita di Camerino'dur. Bütün Biyoteknoloji İngilizce bölümleri hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için 2163022455'ten ya da info@firenze.com.tr'den bize ulaşabilirsiniz

Roma La Sapienza'daki Biyoinformatik bölümü kaydı bir giriş sınavı ile mümkün. Roma La Sapienza Biyoinformatik İngilizce Fakültesine giriş sınavı 80 sorudan oluşur. 120 dakikalık bir sınavdır. Sınav İngilizce ve İtalya’da yapılır. Sınav yapısı aşağıdaki gibidir.

Konu Soru
Biyoloji 20
Kimya 20
Fizik 20
Matematik 20

Aşağıdaki üniversitelerde Biyoteknoloji İngilizce okumak mümkündür:

Bölüm Program Okul
Universita di Camerino'da Biyoteknoloji
Biosciences and Biotechnologies
Camerino

 

İtalya'da Biyoteknoloji bölümleri için başvuru yapmak istiyorsanız tıklayınız.

 

Comments are closed.

© 1995 Firenze Yurtdışı Eğitim Danışmanlık All rights reserved.