İtalya’da İtalyanca Biyoteknoloji

2018-2019 İtalya’da İtalyanca Biyoteknoloji

İtalyan Üniversitelerine başvuru için eğitim alınacak yıl içinde (MIUR) İtalyan Bakanlığınca belirlenen tarihlerde İtalyan resmi temsilciliklerine denklik ve ön-başvuru işlemleri yapılmalıdır. Üniversite başvurusu için ayrıca tercih edilen üniversitenin web sayfasına kayıt açmak gereklidir. Yurt dışında oturan Non-EU öğrenciler bir kontenjana tabidir.

Sınav ile öğrenci kabul eden Biyoteknoloji fakülteleri için öğrenci tercih ettiği üniversitede sınava girer. Sınav İtalyanca’dır ve kazanan öğrencilerden kayıt aşamasında en az B2 Seviyesinde Resmi İtalyanca Dil Sertikası istenir.

12 senelik eğitimi tamamladıktan sonra öğrenciler İtalya’da eğitimlerine, lisans ya da sanat-müzik-dans alanlarında yüksek öğrenim şeklinde devam edebilirler. İtalyan üniversitelerinde eğitim 3+2 yıl şeklinde uygulanmaktadır. İlk üç yıl lisans eğitimini (Laurea triennale) kapsar; Lisans eğitimini başarıyla tamamlayan öğrenciler iki yıl süren yüksek lisansa (Laurea Magistrale) kabul edilirler.

Bazı bölümler için (Tıp, Mimarlık, Eczacılık, Veterinerlik, Hukuk vs.) eğitim süresi 5 ya da 6 yıldan oluşmaktadır; direkt olarak yüksek lisans eğitimin alarak tamamlamış olacaklardır (Laurea Magistrale a Ciclo Unico).

Bir akademik yıl genel olarak iki sömestrden oluşmaktadır. İlki Ekim ayında başlar ve Şubat ayında biter; ikini sömestr ise Mart’ta başlayıp Temmuz’da biter. İtalyan üniversitelerinde her bir branş eğitimi sonunda belirlenen tarihlerde öğrenci yazılı ya da sözlü olarak bir sınava girer. Lisans ve yüksek lisans eğitimi bitiminde öğrencinin tez hazırlaması ya da final sınav yapması istenir. İtalyan Devlet Üniversitelerin yıllık ücreti en fazla 3000 Euro civarındadır; İtalyan Özel Üniversitelerinki ise 6000 Euro ve 15000 Euro arasındadır. 

İtalyan Devlet Üniversitelerinde İtalyanca Biyoteknoloji okumak için rankinglere göre en iyi üniversiteler Camerino, Pavia ve Bologna’dır. İşe yerleştirme oranına göre en iyi İtalyan Devlet Üniversiteleri Pavia, Padova ve Torino’dur. Bütün İtalyanca Biyoteknoloji bölümleri hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için 2163022455’ten ya da info@firenze.com.tr’den bize ulaşabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İtalya’da Biyoteknoloji İtalyanca Lisans Programları
İtalya’da Biyoteknoloji İtalyanca Yüksek Lisans Programları
İtalya’da Biyoteknoloji İtalyanca Lisans Programları

Bütün İtalyanca Biyoteknoloji bölümleri hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için 2163022455’ten ya da info@firenze.com.tr’den bize ulaşabilirsiniz.

İtalya’da Biyoteknoloji İtalyanca Yüksek Lisans Programları

Bütün İtalyanca Biyoteknoloji bölümleri hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için 2163022455’ten ya da info@firenze.com.tr’den bize ulaşabilirsiniz.

İtalya’da İtalyanca Biyoteknoloji için Ön Bilgi Paketi

İtalya’da İtalyanca Biyoteknoloji için Online Başvuru Paketi

İtalya’da İtalyanca Biyoteknoloji için Başvuru Destek Paketi

İtalya’da Biyoteknoloji İngilizce için tıklayınız

Comments are closed.

© 1995 Firenze Yurtdışı Eğitim Danışmanlık All rights reserved.