İtalya’da İtalyanca Mühendislik okumak

İtalyan Devlet Üniversitelerde Lisans Mühendislik bölümleri üç sene sürer. İtalya’da İtalyanca Mühendislik programlar kaydı üniversiteden üniversiteye değişir. Başvuru için yıl içinde Bakanlıkça belirlinen tarihlerde denklik ve ön-başvuru işlemleri ilgili resmi temsilciliklere yapılmalıdır. Yurt dışında oturan Non-EU öğrencilerin özel bir kontenjanı vardır. Öğrenciler sınava İtalya’da tercih ettiği üniversitede girer. Sınav İtalyanca’dır ve kazanan öğrencilerden kayıt aşamasında en az B2 Seviyesinde Resmi İtalyanca Dil Sertikası istenir.

İtalyan Devlet Üniversitelerinde İtalyanca Mühendislik okumak için rankinglere göre en iyi üniversiteler Modena, Trieste ve Politecnico di Torino’dur. İşe yerleştirme oranına göre en iyi İtalyan Devlet Üniversiteleri Politecnico di Milano, Trieste ve Trento’dur.

İtalya’da en iyi Devlet üniversitelerde aşağıdaki İtalyanca Mühendislik bölümleri vardır:

 

Bilgisayar Mühendisliği

Çevre Mühendisliği

Elektrik Mühendisliği

Endüstri Mühendisliği

Gemi İnşaatı ve Gemi Makineler Mühendisliği

İletişim Mühendisliği

İşletme Mühendisliği

Makine Mühendisliği

Malzeme Bilimi ve Mühendisliği

Mekatronik Mühendisliği

Otomotiv Mühendisliği

Telekomünikasyon Mühendisliği

Tıp Mühendisliği

Uzay Mühendisliği

 

 

Politecnico di Torino’da İtalyanca Mühendislik bölümlerine kayıt TIL-I adlı bir giriş sınavı ile mümkündür. Sınav yılda defalarca ve her yıl belirlenen tarihlerde yapılır. TIL-I sınavına kayıt olmak için 2163022455’ten ya da info@firenze.com.tr’den bize ulaşabilirsiniz.

Politecnico di Milano’da İtalyanca Mühendislik bölümlerine kayıt TOL adlı bir giriş sınavı ile mümkündür. Sınav yılda defalarca ve her yıl belirlenen tarihlerde yapılır. TOL sınavına kayıt olmak için 2163022455’ten ya da info@firenze.com.tr’den bize ulaşabilirsiniz.

Universita’ degli Studi di Modena-Reggio Emilia, Universita’ Roma La Sapienza ve Universita’ di Bologna gibi İtalyanca Mühendislik programlarına kayıt TOLC-I adlı bir giriş sınavı ile mümkündür. Sınav yılda defalarca ve her yıl belirlenen tarihlerde yapılır. TOLC-I sınavına kayıt olmak için 2163022455’ten ya da info@firenze.com.tr’den bize ulaşabilirsiniz.

İtalya’da İtalyanca Mühendislik için Ön Bilgi Paketi

İtalya’da İtalyanca Mühendislik için Online Başvuru Paketi

İtalya’da İtalyanca Mühendislik için Başvuru Destek Paketi

İtalya’da Mühendislik İngilizce için tıklayınız

Bütün İtalyanca Mühendislik bölümleri hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için 2163022455’ten ya da info@firenze.com.tr’den bize ulaşabilirsiniz.

Comments are closed.

© 1995 Firenze Yurtdışı Eğitim Danışmanlık All rights reserved.