Politecnico di Torino

 

Kuruluş: 1859

İtalyan Ranking: #3

THE World Ranking: #401-500

 

 

Politecnico di Torino hakkında daha bilgi almak için 2163022455‘ten ya da info@firenze.com.tr’den bize ulaşabilirsiniz.

Politecnico di Torino için başvuru yapmak istiyorsanız tıklayınız.

Politecnico di Torino eğitimi nasıl? 

Politecnico,mezuniyet sonrası iş sahibi olma konusunda alanında en başarılı üniversitedir.İngiliz QS enstitüsü tarafından yapılan Mezunlar İş Edinme yüzdeleri sıralamasında diğer 600 rakip arasında dünyada ilk sırada yer almıştır.  

Politecnico di Torino’da okurken konaklama için harcama  nedir?

Üniversite öğrencileri için İtalya’nın diğer birçok şehrine kıyasla fiyatlar daha ekonomiktir.Önceki yıla göre fiyatlar pek bir değişime uğramamış hatta çift kişiliklerde %3 gibi azalma sergilemiştir.

Politecnico di Torino sistemi nasıl?

Politecnico di Torino‘da sınavla girilebilen mimarlık,mühendislik ve tasarım bölümleri mevcuttur. Politecnico di Torino‘da mimarlık ve mühendislik bölümlerini İngilizce ve İtalyanca okuyabilmek mümkündür.

PoliTo Lisans Programları
PoliTo Yüksek Lisans programları
PoliTo Lisans Programları

Politecnico di Torino ‘nın programları aşağıdaki gibidir:

 

 

 

PoliTo Yüksek Lisans programları

coming soon

Politecnico di Torino teknik bir üniversitedir ve sadece MimarlıkTasarım ve Mühendislik bölümleri vardır. Büyük prestiji sayesinde Politecnico di Torino bütün İtalya’dan ve yurt dışı öğrencilerden yüksek talep görür. İstatistiklere göre Politenico di Torino ‘dan mezun olan öğrenciler iş bulma konusunda daha fazla şansa sahiptirler.

Politecnico di Torino kendi Business Research Center’ini kurmuştur; dünyaca  meşhur firmaların iş birliği ile Business Center’inde yenilikçi projeleri başlatır. Son 10 yılda bünyesinde 100’den fazla start-up kuruluşuna destek vermiştir.

Türkiye’de Politenico di Torino’da eğitim almak isteyen öğrenciler en çok Mimarlık ve Mühendislik ile ilgilenmektedir. Mimarlık bölümü için Avrupa’daki en iyi ve en prestijli üniversitelerden biridir. İtalya’da Mimarlık bölümleri sıralamasında dördüncü pozisyondadır. İtalya’da İngilizce Mimarlık  bölümleri sıralamasında ise ikincidir.

 

Comments are closed.

© 1995 Firenze Yurtdışı Eğitim Danışmanlık All rights reserved.