Universita di Bologna – Bologna Üniversitesi

 

Kuruluş: 1088

İtalyan Ranking: #1

QS World Ranking: #108

QS World Ranking – Arkeoloji: #32

THE World Ranking: #201-250

Bologna üniversitesi hakkında daha bilgi almak için 2163022455‘ten ya da info@firenze.com.tr’den bize ulaşabilirsiniz.

Bologna üniversitesi için başvuru yapmak istiyorsanız tıklayınız.

 


Bologna Üniversitesi Lisans Programları
Bologna Üniversitesi Yüksek Lisans Programları
Bologna Üniversitesi Lisans Programları

Universita di Bologna ‘nın programları aşağıdaki gibidir:

 

 

 

 

 

 

Bologna Üniversitesi Yüksek Lisans Programları

Coming soon

Bologna Üniversitesi (Alma Mater Studiorum – Università di Bologna), Avrupa’da en eski üniversite ve İtalya’da en prestijli ve en çok kayıt alan üniversitelerden biridir. 

Universita di Bologna’nın birçok merkezi bulunmaktadır: Bologna, Forlì, Ravenna, Cesena e Rimini. Ayrıca, İtalya’da birinci yurt dışında bir merkezi olan üniversitedir (Buenos Aires). 

Bologna üniversitesinde her alanda okumak mümkündür. Fakat en iyi bölümler İşletme, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkilerdir. Bologna üniversitesi nin birçok İngilizce lisans ve yüksek lisan programları da vardır. Bologna’da İşletme İngilizce programları Avrupa’da en iyi işletme bölümlerden biridir.

 

Bologna Üniversitesinde okurken yaşam için harcama  nedir?

Bologna Üniversitesinde okurken öğrenciyi neler beklemektedir? Normal olarak Bologna’da okumak ve Bologna’da yaşamak birbirine bağlantılı şeylerdir. Her ne kadar üniversite öğrencinin geçim ve hayatını kolaylaştırmak için imkanlar sunsa da Bologna kendi başına çok ucuz olmayan bir şehirdir.

Yüksek talep için Bologna Üniversitesinin öğrencileri yurtlarında yeterli arz olmadığından yer bulacak kadar şanslı olmayanlar için tek kişilik oda ya da yatak kiralama başka bir çözümdür. Bunun  ekonomik boyutu da 250-350 Euro aralığında değişmektedir.

Aynı durum yeme içme için de geçerli olacağından öğrenciler için en pratik çözüm şehrin tarihi merkezini çevreleyen bar, cafe, pizzerie ve kebapçılar olacaktır. Ya da en sağlıklı ve ucuz seçenek olarak yiyeceği evden getirmekte bir çözümdür.

 

 

 

Bologna Üniversitesi eğitimi nasıl? 

Belki de sizin de istediğiniz gibi her yıl birçok öğrenci değişik sebeplerden dolayı Bologna üniversitesinde eğitim görmeyi tercih etmektedir. Bunda Bologna Üniversitesinin iyi eğitim vermesinin yanı sıra İtalya’nın en eski ve en prestijli üniversitelerinden biri olmasının da payı büyüktür. Ayrıca Bologna Üniversitesi öğrenciye verilen doküman açısından en cömert ve zengin üniversitelerden biridir,yani neredeyse 0 kitap harcaması ile okumak mümkündür.

 

 

 

Bologna Üniversitesi sistemi nasıl?

Bologna üniversitesi çoklu kampüs adı verilen yapısıyla 5 ayrı şehirde faaliyettedir,ayrıca Buenos Aires’teki yerleşkesiyle,İtalya’nın yurt dışında yerleşkesi olan ilk üniversitesi olma ünvanına sahiptir. Bologna üniversitesi eğitim programları ön lisans,lisans ve master programları ile iş dünyasının ihtiyaçları ve öğrencilerinin pratik ve kültürel alanda bu ihtiyaçlara en yetkin şekilde cevap verebilmesi amacıyla projelendirilmiştir.

Bologna üniversitesi aynı zamanda araştırma ve uluslararası işbirliğe vermekte olup;merkezleri ve laboratuvarlarının çalışmaları ve alınan yüksek nitelikli sonuçlar sayesinde patentler depolamakta ve firmalara know-how hizmeti vermektedir.

Bologna üniversitesinin ayrıca çok sayıda dış ülke kamu kuruluş,özel firma ve üniversite ile yapmış olduğu anlaşmalar değişik ülkelerde eğitim ve gelişim açısından avantaj yaratmaktadır. 

Comments are closed.

© 1995 Firenze Yurtdışı Eğitim Danışmanlık All rights reserved.