Università Roma “La Sapienza”

Kuruluş: 1303

İtalyan Ranking: #4

QS World Ranking: #215

QS World Ranking – Arkeoloji: #14

THE World Ranking: #301-350

İtalya’nın başkentinde bulunan Roma – La Sapienza devlet üniversitesi 1303 yılında kurulmuştur. La Sapienza Roma’nın en eski ve Avrupa’nın en büyük üniversitesidir.Firenze Yurtdışı Eğitim ingilizce eğitim programlarına gidecek öğrencilere danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Başvuru ve ayrıntılı bilgi için lütfen Firenze Yurtdışı Eğitim ile temasa geçiniz.

Roma La Sapienza üniversitesi hakkında daha bilgi almak için 2163022455’ten ya da info@firenze.com.tr’den bize ulaşabilirsiniz.

Roma La Sapienza üniversitesi için başvuru yapmak istiyorsanız tıklayınız.


Roma La Sapienza Lisans Programları
Roma La Sapienza Yüksek Lisans Programları
Roma La Sapienza Lisans Programları

Universita di Roma La Sapienza ‘nın programları aşağıdaki gibidir:

Roma La Sapienza Yüksek Lisans Programları

Universita di Roma La Sapienza ‘nın Master programları için tıklayınız.

Roma La Sapienza üniversitesi İtalya’da en eski üniversitelerden biridir. Kayıt olan öğrencilerin sayısı olarak Roma La Sapienza üniversitesi Avrupa’da birincidir ve dünyaca ikincidir.

Roma La Sapienza devlet üniversitesidir ve bünyesinde her alanda okumak mümkündür. Roma La Sapienza ‘nın yaklaşık 20 müzesi de vardır. La Sapienza sahip olduğu müzelerinde eski ve meşhur eserler bulunmaktadır.

Roma La Sapienza’da eğitim almak isteyen Türk ve yabancı öğrenciler en çok Tıp İtalyanca ve Tıp İngilizce için başvuru seçerler. İtalyan devlet üniversitelerin programları sıralamasına göre hukuk fakültesi için Roma La Sapienza üçüncüdür. Öğretmenlik bölümü için ise birincidir.

Comments are closed.

© 1995 Firenze Yurtdışı Eğitim Danışmanlık All rights reserved.