Bocconi Üniversitesi Sınavına Hazırlık

bocconi

Milano’da bulunan Bocconi Üniversitesinde İtalyanca ya da İngilizce İşletme ve Siyaset Bilimi okuyabilirsiniz.

Bocconi Üniversitesine kabul edilmek için öğrenciler bir sınavına girmeliler. Sınav yapısı aşağıdaki gibidir:

Bocconi Admissions Test

İtalya’da Bocconi Üniversitesi giriş sınavı 70 sorudan oluşur.110 dakikalık bir sınavdır. İtalya’da yapılır. Sınav konuları aşağıdaki gibidir:

– Metin Analizi (20 soru)

– Sayısal Mantık (10 soru)

– Sözel Mantık (20 soru)

– Matematik (20 soru)

İstanbul’da Grup Hazırlık Programı – Eğitim dili İngilizce ya da İtalyanca

Şehir Süre Toplam Ders Başlangıç Tarihi Ücret
İstanbul 2 hafta 40 20 Ocak 2020 2600 TL+kdv
İstanbul 4 hafta 80 29 Haziran 2020 4000 TL+kdv
Istanbul 3 hafta 90 10 Ağustos 2020 4500 TL+kdv

Programın içine dahil olanlar:

– Yabancı branş eğitmenleriyle eğitim (İngilizce veya İtalyanca)

– Sınav konuları (Syllabus)

– Firenze Eğitim hazırlık kitabı

– 2 adet Sınav simülasyonu

– İlgili fakültelerin sunumu

İngilizce ve İtalyanca Bocconi sınavına birebir hazırlık programı

Firenze Yurtdışı Eğitim’de öğrenciler deneme testine girerek hangi alanlarda ihtiyaçları olduğu belirlenir ve kişiye özel ders programı yaratılır.

20 saat ve 40 saatlik veya daha fazla özel ders paketleri ile hazırlık eğitimi verilir.  Deneme testi fiyatın içindedir.

20 Saat özel ders ön ödemeli paket 2600 TL

40 Saat özel ders ön ödemeli paket 4600 TL’dir.

Ders ücretleri nakit fiyatlardır ve  KDV dahil değildir. Dersler öğrencilerin ve öğretmenlerin uygun olduğu gün ve saatlerde yapılır.

İngilizce ve İtalyanca Bocconi sınavına deneme testi

İsteyen öğrenciler bünyemizde ya da online deneme sınavına girebilirler. Deneme sınavları asıl testlerin benzeridir. Test sonrası her öğrenci için özel rapor hazırlanır.

Bireysel deneme testi : 150 TL +kdv

Seviye tespit sınavı sonucuna göre öğrencilerin ihtiyaçlarına uygun ders programı çıkartılır.Sınav konularında öğrencilerin ihtiyaç duyduğu konulara göre ders programı kişiye özel hazırlanır.

Kayıt yaptırmak için 216 3022455’ten Firenze Yurtdışı Eğitim’i arayınız. Sınırlı sayıda kayıt alınacaktır.

Bocconi Üniversitesi Sınavına Hazırlık en önemli aşamalardandır. Eğer sınavı geçemezseniz Bocconi Üniversitesi’ne giriş hakkınız kalmamaktadır. Bu sebeple Bocconi Üniversitesine gerçekten girmek istiyorsanız sınavına da iyi hazırlanmak zorundasınız.

Bocconi Üniversitesi Hazırlık programlarımızla öğrencilerimizin Bocconi’ye girişini kesinleştiriyoruz. Öğrenci eğer istekliyse kesinlikle sınavı geçecektir. Firenze Yurtdışı Eğitim 1995 yılından itibaren İtalyanca İspanyolca eğitimi veren Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi bir kurumdur.

Bocconi Hazırlık evresinde Firenze ile tanışmamanız mümkün değildir. Çünkü Firenze Türkiye’den Bocconi’ye çok sayıda öğrenci göndermiş ve başarısını kanıtlamış, ne yapılması gerektiğini bilen kaliteli bir kurumdur.

Bocconi Üniversitesi İtalyan Özel Üniversitelerinden en prestijlisidir. İtalyan özel üniversiteler sıralamasına göre birincidir.

İşe yerleştirmesine göre İtalya’da en iyi okullardan sayılır. Bocconi üniversitesinde İşletme ve İktisat eğitimi almak mümkündür. Bocconi’de İşletme İngilizce ve İtalyanca bölümleri vardır. Bocconi’nin Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler İtalyanca ve İngilizce de okumak mümkündür.

Bocconi Üniversitesi bölümlerine kayıt bir giriş sınavı ile mümkündür. Sınav yılda bir kaç kere ve her yıl belirlenen tarihlerde yapılır.

Bocconi Üniversitesinde İtalyanca okumak isteyenler için Bocconi sınavı İtalyanca’dır; Bocconi Üniversitesinde İngilizce okumak isteyenler için ise Bocconi giriş sınavı İngilizce’dir. Bocconi sınavı İtalya’da yapılır.

İtalya’da Bocconi Üniversitesi giriş sınavı 90 sorudan oluşur.120 dakikalık bir sınavdır. İtalya’da yapılır. Sınav konuları aşağıdaki gibidir:

– Mantıksal akıl yürütme

– Matematik

– İngilizce dil bilgisi

Bocconi kabulü aşağıdaki kriterlere göre oluyor:

  • Öğrencini Bocconi Sınavında aldığı puan (Bocconi sınavı yerine SAT sınavına ya da ACT sınava girilebilir);
  •  Dil Yeterlilik Sertifikası
  • CV
  • Motivasyon ve Referans mektubu
  • 10. ve 11. sınıf transcripti

Bocconi sınavına girmektense öğrencilerin SAT sınavına ya da ACT sınavına girmesini seçebilirler. Bocconi için SAT sınavı ve Bocconi için ACT sınavı hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için 2163022455’ten ya da info@firenze.com.tr’den bize ulaşabilirsiniz.

Comments are closed.

© 1995 Firenze Yurtdışı Eğitim Danışmanlık All rights reserved.