CILS Sınavı Hakkında

CILS sınavı hakkında öncelikle CILS sınavının ne olduğunu, ne için gerekli olduğunu ve şartlarının neler olduğunu açıklayalım. CILS Belgesi öncelikle İtalya’da eğitimine devam etmek isteyen veya eğitim almak isteyen tüm öğrenciler için önemlidir. İtalya’da İtalyanca öğrenim görebilmek için en az B2 seviyesinde CILS Sertifikası almış olmanız gerekmektedir. Daha düşük seviye CILS Sertifikalarında İtalyan devlet üniversitelerinde eğitim göremezsiniz fakat oturma izni gibi imkanlara sahip olabilirsiniz.

CILS SINAVI AŞAMALARI

  • Ascolto (Dinleme),
  • Comprensione della lettura (Okuduğunu anlama),
  • Produzione scritta (Yazılı Anlatım),
  • Produzione orale (Sözlü Anlatım),
  • Strutture della comunicazione in italiano (Gramer)

 

 

CILS sınavı hakkında bilinmesi gerekenler ilki CILS’ın ne olduğudur. CILS açılımı Certificazione di İtaliano come Lingua Straniera’dır. İtalya’da İtalyanca öğrenim görebilmek için en az B2 seviyesinde CILS Sertifikası almış olmanız gerekmektedir.

CILS sınavı hakkında sonuçlarını merak edenler sınava girdikten 2-4 ay sonra sınav sonuçlarını öğrenebilirler. İstanbul’da CILS Sınavına başvurabileceğiniz en yetkili adres Firenze Yurtdışı Eğitim merkezidir. Sınav ücretleri, sınava girilecek seviyelere göre değişkenlik göstermektedir.

Bu formu doldurarak CILS sınavı için başvuru yapabilirsiniz. CILS sistemine bilgilerinizi aktardıktan sonra size ödeme bilgileri gönderilecektir. Ödeme yapıldıktan sonra CILS kaydınız kesinlik kazanacaktır.

Comments are closed.

© 1995 Firenze Yurtdışı Eğitim Danışmanlık All rights reserved.