Danışmanlık Paketleri

Ön Bilgi Paketi

Bir randevu ile aşağıda ki soruların cevaplarını alabilirsiniz.

– İtalya’da tercih edilen eğitim veren üniversiteler hangileridir ?

– Başvuru ve kayıt dönemi ne zamandır?

– Başvuru için gereken belgeler nelerdir?

– Gereken dil seviyesi ve kabul edilen dil sertifikaları nelerdir?

– Sınav hakkında genel bilgi aktarımı.

Başvuru sırasında çok önemli olan doğru üniversite tercihi için gerekli istatistiksel bilgilerin aktarımı. Her bir fakültenin taban puanları, EU / Non-EU Kontenjanları.

 

 

250 TL

Online Başvuru Paketi

Hizmet danışmanımız ile 2 kez randevulu görüşmeyi kapsar. 

İtalya’da tercih edilen fakülte başvurusu danışmanımız eşliğinde online yapılır.
İlk görüşmede İlgilenilen bölüm başvurusu için gerekli belgelerin bilgisi verilir. İkinci görüşme başvuru dönemi açıldığında ayarlanır ve belgelerin öğrenci ile beraber yüklenmesi ile tamamlanır. Sınav ve üniversite başvurusu yapılarak sınav giriş belgesinin çıktısı alınır.
İtalyan Konsolosluğu eğitim biriminde yapması gerekli Ön Kayıt ve Denklik Belgesi işlemleri ile ilgili bilgi aktarılır ve gerekli Form A formların doldurulmasına yardımcı olunur.

Birden fazla okula başvuru yapılması durumunda her bir okul ve program başvurusu 300 TL olarak ücretlendirilir

600 TL

Başvuru Destek Paketi

Online Başvuru paketi hizmetlerini de içeren Başvuru destek paketi sınav sonrası hizmetleri de kapsar. Sınav sonrası kayıt hakkı kazanan öğrenciler online kayıt işlemlerinin yapılmasında danışmanımızdan destek ve İtalya’da üniversite sekreterliğine verilmesi gereken belgeler konusunda bilgi alır.
Yedek listede olan öğrencilerin kişisel sayfalarından durumları kontrol edilir ve yerleşmeleri durumunda online kayıt desteği verilir.
İtalya’da oturma müsaadesi başvurusu hakkında bilgilendirme yapılır.

Online Başvuru paketi alarak okula kabul edilen öğrenciler isterlerse 900 TL ödeyerek Başvuru Destek Paketine geçebilirler.

 

 

 

 

1500 TL

Konaklama Ön Bilgi Paketi

Bir randevu ile bilgilendirme amaçlı görüşmeyi kapsayan bu hizmet sırasında öğrenciye okuyacağı şehirde yurt, ev ve paylaşımlı daire gibi öğrenci konaklama alternatifleri ve fiyat aralıkları hakkında bilgi verilir. Araştırma yapılabilecek web siteleri ve tercih edilen birkaç özel öğrenci yurdunun iletişim bilgileri öğrenci ile paylaşılır.
Bu hizmette öğrencinin kendisi konaklama sahipleri ile irtibata geçer.

 

 

 

500 TL

Konaklama Destek Paketi

İlk randevu aşamasında öğrencinin okuyacağı şehirde yurt, ev ve paylaşımlı daire alternatifleri, fiyatları , görselleri ve iletişim bilgileri paylaşılır. Firenze’nin sunduğu konaklama seçenekleri arasından en fazla 10 konaklama adresi ile danışmanımız bizzat irtibata geçerek konaklama sahibi ve öğrenci arasında hızlı bir iletişim sağlar.
Anlaşma gerçekleşirse kontrat aşamasında destek verilir.

Konaklama araştırma paketi alan öğrencilerimiz isterlerse 1000 TL ödeyerek Konaklama Destek Paketine geçebilirler.

1500 TL

Burs Başvursu Ön Bilgi Paketi

Bir randevu ile bilgilendirme amaçlı görüşmeyi kapsayan bu hizmet, öğrencinin başvurduğu Üniversite için eğitim destek ve/veya konaklama bursu başvurusunun prosedürü ile ilgili bilgi aktarılmasını kapsar. Hazırlanması gereken belgeler ve İtalya’da yapılması gerekenler hakkında bilgi aktarılır. Online başvuru ve süreç takibi öğrencinin sorumluluğundadır.

 

 

 

 

 

500 TL

Burs Başvurusu Destek Paketi

İlk randevu aşamasında, öğrencinin başvurduğu Devlet Üniversitesi için eğitim destek ve/veya konaklama bursu başvurusunun prosedürü ile ilgili bilgi aktarılır. Gerekli belgeler ile ilgili detaylı bilgi verilir. İkinci randevuda hazırlanan belgeler danışmanımız tarafında kontrol edilir ve beraber online başvuru süreci başlatılır. İtalya’da yapılması gereken işlemler hakkında bilgi aktarılır ve İtalya’da yetkili vergi ofislerine giderken öğrencilerimize randevu ile uzaktan destek verilir.

 

1800 TL

© 1995 Firenze Yurtdışı Eğitim Danışmanlık All rights reserved.

error: Content is protected !!