İtalya’da Eğitim

Uncategorizedİtalya’da Eğitim için yorumlar kapalı

İtalya’da Eğitim

İtalya’da eğitim almak isteyen öğrenciler İtalya’da neredeyse tüm üniversiteleri yerinde görerek toplantılar yapmış olan Firenze Yurtdışı Eğitim danışmanları ile iletişime geçmelidir.

İtalyanca diline hakim yurtdışı eğitmenlerimiz hangi üniversitenin öğrencilerinin ne şartlarda yaşadıkları, eğitim gördükleri gibi bir çok konuda ayrıntılı bilgiye sahiptir. İtalya’da eğitim adına iyi bir seçim yapabilmek için eğitim danışmanlarımızdan destek alabilirsiniz.

Aynı zamanda İtalya’da eğitim ücretleri hakkında da sizlere seçenekler sunabilecek olan Firenze ile hedeflerinize daha da yakınsınız. Uzman kadrosuyla, İtalyan eğitmenleriyle, profesyonel eğitim danışmanlarıyla tüm hedeflerinizi gerçekleştirebilecek güce ve bağlantılara sahip olan Firenze ile hareket etmek fark yaratır.

Firenze eğitim danışmanları her gün, onlarca kişiye gösterilmiş yanlış yolları düzeltmeye çalışmaktadır. İtalya’da eğitim almak istiyorsanız ve bu konuyu ciddiye alıyorsanız gidebileceğiniz en iyi yer Firenze Yurtdışı Eğitim ve İtalyanca İspanyolca Dil Okuludur.

İtalyan eğitmenler ile İtalyan üniversitelerine hazırlanarak istediğiniz bölümlere kabul edilme şansını yakalayabilirsiniz. Bir hedefiniz olduğunda başarmak için yapılması gerekenler olur. Bu evrede sizlere destek vermekten mutluluk duyan eğitmenler ve danışmanlarımızla birlikte hareket edebilirsiniz. İtalya’da eğitim kapıları sizlere sonuna kadar açıktır. Yeter ki gerekli bilgi birikimine sahip olmak adına doğru çalışmalar gerçekleştirin.

İtalya’da üniversite okumak sanıldığı kadar zor olmayan belirli kriterlere ve bilgi birikimine gerek duyan şartları içerir. İtalya’da üniversite okumak adına bir çok öğrenci Firenze eğitim danışmanlarıyla iletişime geçmiş ve şu anda İtalya’da eğitimine devam etmektedir. İtalya’da eğitim kapsamında bir çok öğrenci de Firenze sayesinde İtalya’ya gitmiş ve eğitimini tamamlamıştır.

İtalyan Üniversitelerine başvuru için eğitim alınacak yıl içinde (MIUR) İtalyan Bakanlığınca belirlenen tarihlerde İtalyan resmi temsilciliklerine denklik ve ön-başvuru işlemleri yapılmalıdır. Üniversite başvurusu için ayrıca tercih edilen üniversitenin web sayfasına kayıt açmak gereklidir. Yurt dışında oturan Non-EU öğrenciler bir kontenjana tabidir.

İtalya’da eğitim almak isteyenler kayıt aşamasında en az B2 Seviyesinde Resmi İtalyanca Dil Sertikası istenir (İtalyanca okumak isteyenelr için) ya da B2 Seviyesinde Resmi İngilizce Dil Sertikası istenir (İngilizce okumak isteyenelr için).

12 senelik eğitimi tamamladıktan sonra öğrenciler İtalya’da eğitimlerine, lisans ya da sanat-müzik-dans alanlarında yüksek öğrenim şeklinde devam edebilirler. İtalyan üniversitelerinde eğitim 3+2 yıl şeklinde uygulanmaktadır. İlk üç yıl lisans eğitimini (Laurea triennale) kapsar; Lisans eğitimini başarıyla tamamlayan öğrenciler iki yıl süren yüksek lisansa (Laurea Magistrale) kabul edilirler.

Bazı bölümler için (Tıp, Mimarlık, Eczacılık, Veterinerlik, Hukuk vs.) eğitim süresi 5 ya da 6 yıldan oluşmaktadır; direkt olarak yüksek lisans eğitimin alarak tamamlamış olacaklardır (Laurea Magistrale a Ciclo Unico).

Bir akademik yıl genel olarak iki sömestrden oluşmaktadır. İlki Ekim ayında başlar ve Şubat ayında biter; ikini sömestr ise Mart’ta başlayıp Temmuz’da biter. İtalyan üniversitelerinde her bir branş eğitimi sonunda belirlenen tarihlerde öğrenci yazılı ya da sözlü olarak bir sınava girer. İtalya’da Lisans ve yüksek lisans eğitimi bitiminde öğrencinin tez hazırlaması ya da final sınav yapması istenir. İtalyan Devlet Üniversitelerin yıllık ücreti en fazla 3000 Euro civarındadır; İtalyan Özel Üniversitelerinki ise 6000 Euro ve 15000 Euro arasındadır. 

Firenze eğitim danışmanları İtalyanca dilini son derece iyi bilmektedir. Üniversitelerle yazışmalar ve telefon görüşmeleriyle yaşanılan sorunlara müdahale eden eğitim danışmanları ile iletişim halinde olabilirsiniz. Profesyonel eğitim danışmanlarımız İtalya’da eğitim kapsamında İtalyan okullarının yetkilileriyle bizzat görüşmüş olup belli anlaşmalara ulaşmıştır. Her türlü desteği danışmanlarımızdan alabileceğinizi unutmayın.

İtalya’da Üniversite

İtalya’da üniversite okumak isteyen öğrenciler randevu alarak yurtdışı eğitim danışmanlarımızla görüşebilir. Profesyonel eğitim danışmanlarımız öğrencilerin kendilerine en uygun bölüm ve üniversiteler hakkında bilgi sahibi olmasını sağlar. Karar aşamasında eğitim danışmanlarımızla hareket etmek iyi bir karar verebilmek için önemlidir.

İtalya’da üniversite eğitimi almaya karar verdiniz. İtalya’da üniversiteleri yerinde görmüş, üniversite idarecileriyle birebir olarak görüşmüş, İtalya’da eğitim almış ve yaşamış, İtalyanca’yı anadilleri gibi konuşan profesyonel eğitim danışmanlarımızdan hizmet alabilirsiniz. Hangi üniversitede eğitim nasıldır? Okula en yakın ikamet edilebilecek yerler, toplu taşıma araçları, yaşam şartları gibi bir çok soruya rahatlıkla cevap verebilecek bilgi birikimine sahip eğitim danışmanlarımız sizlere yardım etmekten mutluluk duyacaktır. Merak ettiğiniz tüm soruları danışmanlarımıza yöneltebilirsiniz.

İtalya’da üniversite eğitimi almak için gerekli olan tüm evrakları Firenze yurtdışı eğitim danışmanlarımızdan destek alarak tamamlayabilirsiniz. Üniversitelere kabul aşamasında üniversitelere giriş sınavlarına girmeniz gerekebilir. Bu sınavlara eğitimli bir şekilde girmeniz gerekmektedir. Bu çerçevede Firenze’den gerekli eğitimi alabilirsiniz. Hem yurtdışı işlerinizi yürütürken hem de eğitiminizi İtalyan eğitmenlerimizle tamamlayabilirsiniz.

İtalya’da üniversite hazırlık eğitimleri deneyimli İtalyan eğitmenler tarafından gerçekleştirilmektedir. İtalyan branş eğitmenleri tarafından verilen derslerle üniversite giriş sınavlarına donanımlı bir şekilde hazırlanırsınız. Öğrencilerin başarıya ulaşmaları için derslere önem vermeleri ve konu anlatımlarından sonra soru çözümleri yapmaları gerekir.

İtalya’da Master

İtalya’da Master eğitimi alabileceğiniz çeşitli programlarımız mevcuttur. Yurtdışı eğitim danışmanlarımız sizlere tüm master programı hakkında detaylı bilgiler verir. Siz bu seçenekleri değerlendirerek tercihlerinizi yapabilirsiniz. Öğrencilerin üniversite eğitimlerinden sonra İtalya’da master programlarını tercih etmesi durumunda Firenze tüm desteği vermektedir.

İtalya’da Master yapmak istiyorsanız ve bu konuda ayrıntılı bilgiye ihtiyacınız varsa, sürecin nasıl işlediğini merak ediyorsanız, kaygılarınız, sorularınız bulunuyorsa Firenze Yurt Dışı Eğitim danışmanlarıyla görüşebilir tüm sorularınıza yanıt bulabilirsiniz.

İtalya’da Master bölümleri incelendiğinde oldukça fazla bölüm bulunmaktadır. Okullara göre bölümler de farklılık göstermektedir. Hangi bölümde master yapmaya henüz karar vermediyseniz endişe etmeyin, süreç genel olarak zaten böyle işliyor. Size en uygun bölümü yurt dışı eğitim danışmanlarımızla belirleyebilirsiniz. Yaşam şartlarının yanında, hangi bölümde ne eğitim verilir gibi çok ayrıntılı bilgilere sahip olan, bizzat üniversite yetkilileriyle toplantılar düzenlemiş, görüşmeler sağlamış profesyonel eğitim danışmanlarımızla size en uygun bölümü belirleyebilirsiniz.

İtalya’da Master eğitimi çerçevesinde İngilizce veya İtalyanca dilinde eğitim alabilirsiniz. İtalya’da çok sayıda bölüm ve dil seçeneği mevcuttur. İtalya’da master yapabileceğiniz bölümler oldukça fazladır. Bunun yanında eğitim alabileceğiniz anlaşmalı olduğumuz okul sayısı da çok yüksektir. Bu okullardan bazıları aşağıda verilmiştir.

Catania Devlet Üniversitesi
Perugia Devlet Üniversitesi
Camerino Devlet Üniversitesi
SDA Bocconi
Florence Design Academy
Universita Ca’Foscari Venezia
Universita’ degli Studi Link
Roma – La Sapienza Devlet Üniversitesi
Lorenzo de’ Medici
Milan Style Academy
Universita degli Studi di Pisa
RUFA – Rome University of Fine Arts
Domus Academy
Istituto Marangoni
NABA – Nuova Accademia di Belle Arti
Istituto Europeo di design – IED
SPD – Scuola Politecnica di Milano
IULM – International University of Languages and Media
Politecnico Di Milano Graduate School of Business- MIP
Polidesign
Accademia del Lusso
Accademia Italiana
Milan Fashion Institute
Polimoda
ESE -Europeon School of Economics
Istituto Secoli
Macro Media

İtalya’da Eğitim

İtalya’da Eğitim İçin Danışmanlık Firması Seçmek İtalya’da eğitim ifadesi İtalya’da üniversite eğitimi almayı, İtalya’da master programına katılmayı, İtalya’da İtalyanca kursuna gitmeyi, İtalya’da yaz okuluna gitmeyi, İtalya’da sertifika programına katılmayı içermektedir. İtalya’da oturma izni almak, İtalya’da çalışma izni almak gibi bir çok konuda da bilgi alabileceğiniz profesyonel eğitim danışmanlarımız İtalya’da eğitim seçeneklerine de son derece hakimdir.

İtalya’da eğitim almak isteyen bir çok öğrenci ve çocukları İtalya’da eğitim görsün, başarıya ulaşsın, hem dilini geliştirsin hem de meslek sahibi olsun isteyen bir çok veli bulunmaktadır. Bu durumda destek alınırken dikkat edilmesi gereken bir kaç husus vardır. Biraz bu hususlardan bahsedelim. İtalya’da eğitim almaya karar verdiniz ve İtalya’da eğitim için danışmanlık veren bir firmayla görüşme sağlayacaksınız. Öncelikle görüşme yapacağınız firmanın nasıl bir firma olduğunu araştırın. Çevrenizde bu firma ile etkileşim sağlamış, hizmet almış kişiler varsa o kişilerle iletişim kurun. Firma hakkında öğrenebileceğiniz tüm bilgileri ayrıntılı bir şekilde alın. Görüşme sağlayacağınız veya sağladığınız bu firma hizmet alan kişileri memnun etmiş mi? Belirttiği hizmetleri tam olarak sağlamış mı? Verdiği tüm bilgiler doğru mu? Eğitmenleri gerçekten eğitimci mi? Maillere geri dönüş zamanında gerçekleşiyor mu? Yaşanılan problemlere müdahale ediliyor mu? Karşılaşılan aksaklıklar için yardımcı olunuyor mu? gibi bir çok soruya cevap bulmaya çalışınız. Hatalı bir seçim 1 sene kaybetmenize bunun yanında para kaybetmenize neden olur.

İtalya’da eğitim almak istiyorsunuz ve bir danışmanlık firması ile görüştünüz. Bu görüşme esnasında sorduğunuz sorulara net cevaplar alabildiniz mi? Yurt dışı eğitim danışmanı sizlere ticari gözle mi bakıyor yoksa gerçek bilgilerle sizleri iyi niyetiyle aydınlatıyor mu? Sizce eğitim danışmanı gerçekten deneyim ve bilgiye sahip mi? Eğitim alacağınız yer ve yaşayabileceğiniz yerler hakkında bilgi sahibi mi? Yoksa hiç gitmediği bir yer için konuşarak kulaktan dolma bilgilerle size pazarlama mı yapıyor? Bu soruları yaptığınız görüşmeyi baz alarak değerlendirmeli ve gerçekten size yardımcı olabileceğini düşündüğünüz bilgili ve deneyimli bir firma ile hareket etmelisiniz.

İtalya’da eğitim konusunda deneyimli bir firma ile anlaşmanız ve sizlere doğru bilgiler verilmesi son derece dikkatli olmanız gerekli bir durumdur. Yaşanılan aksaklıklar, problemler danışmanlığınızı yapan firma tarafından çözülebilmelidir. Biz gerekeni yaptık bu durumlar bizi bağlamaz diyerek sizleri madur eden, verdikleri sözleri gerçekleştirmeyen, talep ettikleri ücreti aldıktan sonra ilgiyi kesen ve bizi ilgilendirmeyen bir durum bu konuda yardımcı olamayız diyen firmalarla ilişki kurmamanızı temenni ederiz. Lütfen seçim yaparken tüm sorularınıza cevap bulabildiğinizden emin olunuz.

İtalya’da eğitim konusunda hatalı seçimler yapan ve sektöre biraz daha hakim olmuş, hizmet arayan aileler Firenze’yi duyar ve yapılan hataların telafisi için Firenze Yurtdışı Eğitim Danışmanlarıyla birlikte hareket etmeye başlar. Bazen telafisi olmayan hatalar sene kaybetmenize neden olabilir. Bazen de profesyonel danışmanlar tarafından tüm sorunlar çözülür.

İtalya’da üniversite eğitimi almak isteyen öğrencilerin dikkat etmesi gereken hususlar vardır. Bir öğrenci danışmanlık firmam zaten takip ediyor benim hiçbir şeyi takip etmeme gerek yok diye düşünmemelidir. Dikkatsiz bir firma güncel bilgiyi takip etmediği zaman başvuru tarihini kaçırtabilir, gerekli belgeler hakkında eksik bilgi verebilir, şartları değişmiş okulların güncellemelerini incelememiş olabilir. Bu sebeple sizler de bu konularda dikkatli davranmalı ve her şeyi danışmanlık firmanıza bırakmamalısınız. Neden mi bunları belirtiyoruz, çünkü farklı firmalarda gerçekleşen bu hatalardan ötürü çok sayıda öğrenci Firenze’den destek talep etti. Dikkat edin, artık çok geç ifadesiyle karşılaşmanız an meselesidir.

İtalya’da eğitim profesyonel ve ne yaptığını bilen bir yurt dışı eğitim danışmanlık firmasıyla oldukça özel bir ayrıcalıktır. Sorunsuz gerçekleştirilen işlemlerden sonra İtalya’da eğitim almanın ve uluslararası öğrencilerin bulunduğu okulda okumanın ayrıcalığını yaşabilirsiniz. Bir yandan mesleki yeterliliğinizi sağlarken bir yandan da dil gelişiminizi sürdürebilirsiniz. İtalya’da halk İtalyanca yoğunluklu olarak konuşmaktadır. İtalyanca iletişim kurulan bir yerde yaşadığınız süre boyunca İtalyancayı ister istemez geliştirmek durumunda kalırsınız. Bir de dili öğrenme gibi bir hedefiniz varsa ki olmalı, dili ülkesinde öğrenebilecek bir pozisyonda olduğunuzu hatırlatmak isterim. İtalya’da İtalyanca öğrenmek, İtalyanlarla iletişim kurmak bir çok kişinin hayalini süsleyen bir ayrıcalıktır. Bu ayrıcalığı iyi değerlendirerek İtalyancayı son derece hızlı ve iyi bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Aileler çocukları için İtalya’da eğitim şansını her zaman değerlendirmek istemiştir. Öğrenciler de bu konuda istekliyse başarı kaçınılmazdır. Öğrencinin yapması gereken tek şey İtalya’da eğitim hakkı kazanmak için girilecek sınava yönelik yapılan dersleri iyi öğrenmektir. Derslerin İtalyan eğitmenler tarafından verilmesi konunun anlaşılması açısında çok önemlidir. Profesyonel İtalyan eğitmenler gerektiği yerlerde Türkçe açıklamalar yaparak öğrencinin konuları tam olarak anlamasını sağlamaktadır.

İtalyada Eğitim

İtalyada eğitim almak isteyen öğrenciler İtalyan üniversitelerine hazırlık yapmalıdır. Üniversite okumak isteyen öğrencilerin İtalyanca veya İngilizce eğitim seçeneklerine sahip olması sebebiyle yabancı dil öğrenmeniz gerektiği kaçınılmazdır. İtalya’da İngilizce eğitim veren bir üniversitede okuyabilmek için iyi seviyede İngilizceniz olmalıdır. Bunun haricinde İtalyanlarla birlikte yaşayacağınız, İtalyanlar tarafından hizmet verilen yerlerden yararlanacağınız için İtalyanca öğrenmeniz de gerekmektedir. Temel seviyede İtalyanca öğrenerek İngilizce eğitim veren üniversitelerde öğrenim görebilirsiniz.

İtalyada eğitim almak isteyen öğrenciler eğer İtalya’da İtalyanca eğitim veren devlet üniversitelerinde okumak isterlerse B2 seviyede İtalyanca bilgisine sahip olmaları gerekmektedir. B2 seviyesinde İtalyanca bilgisine sahip olmak için iyi bir hazırlık gerekmektedir. Öğrenciler İtalyan eğitmenlerimizle İtalyanca’da B2 seviyesine kadar çıkabilirler.

İtalya’da eğitim almak isteyen bir öğrenci öncelikle Firenze Eğitim Danışmanlarıyla görüşmeli ve karar verme aşamasında destek almalıdır. Doğru bir hedefe karar vermek yurt dışı eğitimlerinde yüksek öneme sahiptir. Hedefe karar verildikten sonra gereken çalışma değerlendirilip eğitime başlanır.

İtalyada Eğitim Üniversite

İtalyada eğitim seçenekleri oldukça çok ve çeşitlidir. İtalya’da üniversite eğitimi alabilir, İtalya’da master yapabilir, İtalya’da sertifika programına katılabilir, İtalya’da dil okuluna gidebilirsiniz. İtalya’da üniversite eğitimi almak için de bir çok seçenek bulunmaktadır. Devlet üniversitelerinde okumak isterseniz üniversitelerin giriş sınavlarına girmeniz gerekmektedir. Üniversite giriş sınavlarına Firenze ile hazırlanabilir, dilediğiniz üniversiteye başvuruda bulunabilirsiniz.

Comments are closed.

© 1995 Firenze Yurtdışı Eğitim Danışmanlık All rights reserved.