İtalya’da Hukuk Master

Uncategorizedİtalya’da Hukuk Master için yorumlar kapalı

İtalya’da Hukuk Master programları

İtalya’da Hukuk master programları 

İtalya’da Hukuk Yüksek Lisans programları, öğrencilerinin kariyerlerinde ilerleme ve yeni iş fırsatları bulma yolunda imkanlar yaratır. İtalya’da Hukuk master eğitimi; uluslararası ve Avrupa kamu hukuku, çevre kanunu, kurumsal ve ticari hukuk, vergilendirme, insan hakları ve sosyal adalet, ceza adaleti gibi geniş bir yelpazede uzmanlık sunmaktadır.

İtalya’da Hukuk Master programları aşağıdaki gibidir:

  • Roma’da bulunan LUISS Üniversitesinde Food Law master programı ya da Law Government of the European Union master programı.
  • LUISS ve Roma La Sapienza üniversitesi ortak Global Regulations of Markets master programı.
  • Bologna Üniversitesinde European Master in Law and Economics master programı.
  • Floransa’da bulunan European University Institute okulunda Comparative, European and International Law master programı.
  • Milano’da bulunan Bocconi üniversitesinde Law of Internet Technology master programı.
  • Roma La Sapienza‘da European Studies Master programı.
  • Torino’da bulunan Turin School of Development okulunda Intellectual Property master programı ya da International Trade Law master programı.

İtalya’da Hukuk master eğitimi hakkında daha bilgi almak istiyorsanız 216 3022455’ten Firenze Yurtdışı Eğitim’i arayınız.

İtalya’da Hukuk master başvurusu için 216 3022455’ten Firenze Yurtdışı Eğitim’i arayarak destek alabilirsiniz.

 

İtalya’da Hukuk lisans eğitimi almak istiyorsanız ise sadece İtalyanca dilinde yapmak mümkündür. İstenen İtalyanca Dil Seviyesi B2’dir. İtalya’da Hukuk lisans programlarına bakmak için lütfen tıklayınız.

İtalyan Üniversitelerine başvuru için eğitim alınacak yıl içinde (MIUR) İtalyan Bakanlığınca belirlenen tarihlerde İtalyan resmi temsilciliklerine denklik ve ön-başvuru işlemleri yapılmalıdır. Üniversite başvurusu için ayrıca tercih edilen üniversitenin web sayfasına kayıt açmak gereklidir. Yurt dışında oturan Non-EU öğrenciler bir kontenjana tabidir.

Sınav ile öğrenci kabul eden Hukuk fakülteleri için öğrenci tercih ettiği üniversitede sınava girer. Sınav İtalyanca’dır ve kazanan öğrencilerden kayıt aşamasında en az B2 Seviyesinde Resmi İtalyanca Dil Sertikası istenir.

İtalyan Devlet Üniversitelerinde İtalyanca Hukuk okumak için rankinglere göre en iyi üniversiteler Trento, Modena ve Bologna‘dır. İşe yerleştirme oranına göre en iyi İtalyan Devlet Üniversiteleri Modena, Milano Bicocca ve Bologna‘dır. Bütün İtalyanca Biyoteknoloji bölümleri hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için 2163022455’ten ya da info@firenze.com.tr’den bize ulaşabilirsiniz.

İtalya’da Hukuk Lisans eğitimi İngilizce eğitimle okumak mümkün değildir. Hukuk bölümüne yakın İngilizce dilinde öğretilen Trento Devlet Üniversitesinin Hukuki Danışmanlık ve Hizmetler bölümü için bizimle başvuru yapmak mümkündür.

 

 

© 1995 Firenze Yurtdışı Eğitim Danışmanlık All rights reserved.