İtalya’da İtalyanca Kursu

https://www.youtube.com/watch?v=6pi4hRQbW6c

İtalya’da İtalyanca Kursu

İtalya’da İtalyanca Kursu eğitimine katılmak isteyen değerli katılımcılarımız Firenze Yurtdışı Eğitim danışmanlarımızla görüşerek kendilerine en uygun okul, şehir ve programlar hakkında bilgi alabilirler.İtalya’da İtalyanca Kursu seçenekleri hakkında detaylı bilgi almak için Yurtdışı Eğitim Danışmanlarımızdan randevu alabilirsiniz. Görüşmeler için herhangi bir ücret ödemenize gerek olmaksızın İtalya’da İtalyanca kursları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

İtalya’da İtalyanca Kursu eğitimleri ile öğrenciler İtalyanca’yı İtalyanlar tarafından öğrenmektedir. İtalyanca öğrenerek kolaylıkla günlük hayatlarında öğrendiklerini İtalyanlarla pratik edebilirler. Hem dili öğreniyorsunuz hem de insanlarıyla birebir etkileşime geçebiliyorsunuz. Son derece keyifli bir kurs ortamı sizleri beklemektedir. Öğrenciler birlikte İtalyan kültürünü tadabilir, gezintiler yapabilirler. Kurs öğrencileri İtalyan değerlerini birlikte öğrenerek kültürel aktiviteler düzenleyebilirler.

Firenze, bir çok İtalyan okulunun Türkiye Yetkili Temsilcisidir. İtalya’da İtalyanca Kursu eğitimine katılmak isteyen ve bu konuda bazı soruları olan öğrencilerimizin bir çok sorusuna aşağıda cevap verilmiştir.

Hangi şehirlerde İtalyanca Kursu vardır?

Milano, Roma, Floransa, Siena, Rimini ve Salerno’da bulunan okullarda İtalyanca Kurslarına katılabilirsiniz.

Ne zaman başlayabilirim?

İtalya’da İtalyanca kursları her pazartesi başlamaktadır. Daha öncesinde İtalyanca eğitimi almamış, hiç İtalyanca bilmeyenler için belirli tarihler vardır.

Hiç İtalyanca bilmeden İtalya’da İtalyanca kursu alabilir miyim?

Evet alabilirsiniz ancak daha önceden Firenze Yurtdışı Eğitim’de İtalyanca kursu alan öğrencilerimizin İtalya’daki programlarda daha başarılı olmaları sebebiyle sıfır başlangıç yerine en az 1. seviyeden sonra İtalya’da İtalyanca Kursu almanızı öneririz.

İtalya’da İtalyanca kursları ne kadar sürer?

İtalya’da İtalyanca kursları kapsamında 2 haftadan 48 haftaya kadar programlar vardır. Her seviye 4 hafta sürer.

Konaklama nasıl olur?

İtalya’da İtalyanca kursları öğrencilere aile yanı, diğer öğrencilerle ev paylaşımı ve özel ev konaklama şeklindedir. Konaklamalar okul tarafından ayarlanır.

Başvuru için ne gereklidir ?

Başvuru için pasaport fotokopiniz yeterlidir. Size en uygun okulu programı ve konaklama tipini seçmek için lütfen Firenze Yurtdışı Eğitim’i arayınız.

İtalya’da İtalyanca Kursu  İtalya’da İtalyanca Kursu programlarından birine dahil olarak, İtalyanca öğrenmenin yanında İtalyayı keşfetme, kültürünü, sosyal yaşantısını, insan ilişkilerini tanıma gibi bir çok ayrıcalığa da sahip olursunuz. İtalya’da İtalyanca öğrenmek, Firenze Eğitim Danışmanları ile iletişim halinde olunca oldukça kolay bir kazanımdır. Sürecin her evresinde yanınızda olan danışmanlar problemlerinizin çözümünde etkili rol oynamaktadır. Firenze, İtalya’da İtalyanca öğrenimi konusunda profesyonel bir şekilde hareket eder. Firenze öğrencisi her zaman diğer öğrencilerden 1 adım öndedir. Firenze danışmanları, görüntülü dersler ile online ders takviyesi gibi hizmetlerle süreç boyunca her zaman destekleyiciniz olacaktır. İtalya’da İtalyanca eğitimi alan öğrenciler herhangi bir sorun yaşadıkları takdirde Firenze olarak yazışmalar ile sorunun çözümü adına hemen çalışmalar yapılmaktadır. İtalya’da İtalyanca kurslarında uluslararası çok insanla tanışabilirsiniz. İtalya’da turist olmaktan çok günlük hayatın bir parçası oluyorsunuz. İtalyancayı bir dil veya bir ders olmaktan çok kültürüyle birlikte öğreniyorsunuz. Yalnızca dil öğrenmek çok etkili değildir. Fakat o dili konuşan insanlarla etkileşim halinde olmak, o yerin havasını solumak fark yaratıcı özelliklerdir. İtalya’da İtalyanca kursu eğitimleri anlaşmalı olduğumuz İtalyanca eğitim veren dil okullarında yapılmaktadır. Dersler İtalyan eğitmenler tarafından yapılmaktadır. Öğrendiklerinizi dışarı çıktığınız gibi pratik edebilme şansına sahipsiniz. İtalya’da İtalyanca kurslarına katıldığınızda hem eğlenecek hem de öğreneceksiniz.

İtalyan Kültürünü Öğrenirsiniz

İtalya’da İtalyanca öğrenmek yalnızca dil öğrenmek değil, İtalya’yı gezip görmek, İtalyan kültürünü tatmak demektir. İtalya’da yaşayan insanların çoğu İtalyanca dilini kullanarak iletişim sağlar.  Bazı bölgelerde farklı diller daha yoğun konuşulsa da çoğunluk olarak İtalyanların ana dili olan İtalyanca ülkede hakimdir.

İtalya’da yaşamak istiyorsanız veya İtalyanca eğitim göreceğiniz bir İtalyan üniversitesine girmek istiyorsanız İtalyanca’yı öğrenmeniz gerekecektir. Çünkü bu gibi durumlarda Avrupa Birliği Ülkeleri tarafından kabul edilen CILS sınavına yani İtalyanca Dil Sınavına girmeniz gerekecektir. Bu sertifikasyon sınavı İtalyanca bilginizin ne düzeyde olduğunu belirten resmi bir belge niteliğindedir. Bu belgeyi edinebilmek için İtalya’da İtalyanca öğrenmek eğitimlerine katılarak İtalyanca bilginizi geliştirebilirsiniz.

İtalya’da İtalyanca öğrenmek eğitimleri ile İtalyanca dil bilginizi geliştirirken İtalya’nın eşsiz güzellikleriyle de etkileşime geçebilirsiniz. Örneğin; Pisa kulesinin tarihi, görüntüsü ve hakkında bir çok bilgiye internetten erişebilirsiniz ve bir çok filmde görmüşsünüzdür fakat İtalya’ya gitmeden Pisa kulesinin gerçekliğini görüp hissedemezsiniz.

Milano’da İtalyanca Kursu

İtalya’da İtalyanca kursu olarak Milano’da İtalyanca Kursu eğitimine katılma imkanınız bulunmaktadır. Milano şehri tekstilin ve modanın doğduğu yerdir. Milano, İtalya’nın kuzeyinin başkenti ve İtalya’nın en büyük 2.şehridir. Aynı zamanda tarihi yapılarla dolu olan Milano’nun en büyük geliri moda sektörüdür.

pisa kulesi italya'da italyanca
Pisa kulesi Pisa kulesini görmek için her yıl 1 milyon insan Pisa şehrine akın eder. Pisa şehrinin Pisa kulesinden başka neredeyse herhangi bir turistik özellik taşıyan özelliği yoktur. Pisa kulesine her 40 dakikada 1, 30 kişi alınır. Her yıl yüzlerce turist Pisa kulesiyle ilgili eğlenceli resimler çektirmektedir. Kulenin eğikliği resimlere aşağıdaki şekillerde yansımaktadır.

İtalya’da İtalyanca öğrenmek tüm İtalyan değerlerini inceleyebilmeniz adına son derece verimlidir. Edineceğiniz arkadaşlarınızla İtalya’nın belli şehirlerindeki tarihi yapıları, kültürel mirasları görmeye gidebilirsiniz. Kişisel kalitenizi, evrensel bakış açınızı, kültürünüzü ve deneyimlerinizi zenginleştirebilirsiniz.

italyada italyanca kursu katedral

Duomo Di Milano Katedrali

İtalya’da İtalyanca kursu eğitimlerinin gerçekleştirildiği Milano şehrinde gezip görebileceğiniz bir çok kültürel miras bulunmaktadır. Milano’yu modanın şehri olarak tanısak ta aslında çok değerli tarihsel yapılara da sahip olan bir şehirdir. Bu tarihi değerlerden bir tanesi Duomo Di Milano Katedrali’dir.

İtalya’da İtalyanca kursu eğitimi süresince Milano’yu gezebilirsiniz. Gezebileceğiniz en ünlü yerlerden biri olan Duomo Di Milano Katedrali, gotik tarzda mimarisiyle büyüleyici bir etkiye sahiptir. Duomo Di Milano Katedrali’nin yapılışı tam 500 yıl sürmüştür. Katedral baştan aşağıya ince detaylarla doludur. Katedral dışarıdan o kadar büyüleyici detaylara sahiptir ki içeri girdiğinizde aynı etkiyi bulamıyorsunuz. Eğer Duomo Di Milano Katedrali’ni yakından inceleme fırsatı bulursanız bu büyüden kastın ne olduğunu anlayacaksınız.

Katedral’in içerisine girdikten sonra bir çok önemli eserle karşı karşıya geleceksiniz. Bu eserlerden en önemlileri Rönesas dönemine uzanmaktadır. Aynı zamanda İsa ve havarilerinin resimlerini ve orjinal resimleri de incelemeyi ihmal etmeyiniz. Duomo Di Milano Katedrali, Milano şehrinin en önemli tarihi değerlerinden biridir.

italya'da italyanca kursu
Galleria Vittorio Emmanuele II İtalya’da İtalyanca kursu eğitiminiz süresince gezebileceğiniz bir diğer yer Vittorio Emmanuele Alışveriş Merkezidir. Milano’nun en önemli simgelerinden biri olan bu alışveriş merkezine her ülkeden sırf alışveriş merkezini gezebilmek için insanlar gelmektedir. Alışveriş merkezini incelediğinizde gözünüze çarpan tablolar ve mimari yapı sizi ciddi anlamda büyüleyecektir.

Emmanuele Alışveriş Merkezi’nde gezinirken etrafta şık ve asil kişiler göreceksiniz. Alışveriş merkezinde bulunan kafelerden birinde oturarak Moda’nın görsel şölenine eşlik edebilirsiniz. Aynı zamanda Emmanuele Vittoria, Duomo Di Milano Katedrali’ne çok yakındır. Aynı gün bu iki tarihi güzelliklerle dolu yapıyı da kolaylıkla gezebilirsiniz.


Leonardo da Vinci Meydanı İtalya’da İtalyanca kursu eğitimleri boyunca gezip görebileceğiniz bir diğer yer de Leonardo da Vinci Meydanı’dır. Meydanın tam ortasında bulunan Leonardo da Vinci heykeli ile büyük filozof ve ressamı anabilirsiniz. Güzel ve sessiz bir alan olan Leonardo da Vinci Meydanında Duomo’nun kalabalığını arkadanızda bırakarak derin bir nefes alabilirsiniz.

Milano, Leonardo da Vinci’nin şehri olarak ta anılmaktadır. Leonardo da Vinci yaşamı boyunca büyük sanat eserleri yaratmış, fizyolojiye sonsuz katkıda bulunmuş ve bilim adamlığı yönüyle büyük çalışmalar gerçekleştirmiştir. Evrensel bir deha olan Leonardo da Vinci son günlerinde şu sözleri söylemiştir: “Nasıl yaşamam gerektiğini anlamaya başladığımda nasıl ölmekte olduğumu gördüm”.

İtalya’da İtalyanca kursu eğitimleri süresince inceleyebileceğiniz Leonardo da Vinci’nin hayatını araştırdığınızda son derece etkileneceksiniz. Leonardo da Vinci’nin hayatı boyunca bir çok alana duyduğu ilgiden ötürü bir çok çalışması yarım kalmıştır. Leonardo da Vinci hayatı boyunca bir çok ünvan almıştır. Bunlardan bazıları heykeltıraş, mucit, astronom, filozof, jeolog, bilim insanı ve ressamdır.

Castello Sforzesco Kalesi İtalyanca Kursu

Castello Sforzesco

İtalya’da İtalyanca kursu eğitiminiz boyunca gezip görebileceğiniz bir diğer yer de Sforzesco Kalesidir. Sforzesco kalesini ücretsiz bir şekilde gezebilir ve dilerseniz kale içerisindeki ücretli müzeleri gezebilirsiniz.

İtalya’da İtalyanca kursu eğitimleri süresince İtalyan kültürlerini gezip görmek kültürünüzü geliştirir ve İtalya’nın kültürü hakkında yeni bilgiler öğrenmenizi sağlar.

Sforzesco kalesinde gerçekleşen savaşların izlerini kale gezintinizde görebilirsiniz. Kalenin mimarı Francesco Sforza’dır. Kale 15.yüzyıl’da yapılmış ve 19.yüzyıl’da restorasyon çalışması yapılmıştır. Kale içerisindeki müzelerde oldukça önemli tarihi eserlerle karşılaşabilirsiniz. En iyi eserlerden birisi de son derece ilgi çeken Michelangelo’ya ait olan  Pieta Rondanini’dir.

Santa Maria Della Grazie Kilisesi

İtalya’da İtalyanca kursu eğitimi alırken gezip görebileceğiniz bir diğer yer de Santa Maria Della Grazie Kilisesi’dir. Milano’da çok sayıda gösterişli ve güzel kilise olmasına karşın küçük olan Santa Maria Della Grazie Kilisesi gezip görülecek en önemli kilisedir. Bu kilisenin çok rağbet görmesi kilisede bulunan çok önemli bir eser olan Leonardo Da Vinci’nin son yemek freski‘dir.

İtalya’da İtalyanca kursu eğitimlerinde İtalyanca öğrenirken etrafı gezerek İtalyan kültürünü de tadabilirsiniz.

Bu kiliseye giriş ücretlidir. Bu önemli eseri görmek isteyen çok sayıda kişi vardır. Kilisenin önünde uzun kuyruklar oluşabilmektedir. Bu sebeple sabah erken saatte gitmeniz önemlidir.

İtalyada İtalyanca kursu eğitimleri boyunca bir çok yeri gezip görmeniz son derece yararlı bir etkileşimdir. Kültürel değerinizi artırabileceğiniz bu gezintiler sonrasında hayatınızın sonuna kadar sahip olacağınız bilgi birikiminizi arkadaşlarınızla ve ailenizle paylaşabilirsiniz.

Roma’da İtalyanca Kursu
İtalya’da İtalyanca kursu olarak Roma’da eğitim alma imkanına sahipsiniz. Roma’da katılabileceğiniz İtalyanca kursları hakkında bilgi almak için Yurtdışı Eğitim Danışmanlarımızla görüşebilirsiniz. Aşağıda Roma’da İtalyanca kursuna katıldığınızda gezip görebileceğiniz yerler, kültürel miraslar hakkında temel olarak bilgiler verilmiştir.

Kolezyum 

İtalya’da İtalyanca kursu eğitimi süresinde gezip görebileceğiniz en önemli kültürel değerlerden birisi Kolezyum’dur. Kolezyum, dönemin imparatoru Vespasion tarafından yaptırılmış olan Roma’nın ve hatta dünyanın en büyük amfi tiyatrosudur. Sıranızı bekleyerek içeriye girdikten sonra mimariyi çok yakından inceleme fırsatı bulacaksınız. Kolezyum, milattan sonra 72 yılında yaptırılmış bir yapıdır. Kolezyum’da hayvan dövüşleri, tiyatrolar, idamlar, gladyatör mücadeleleri, hatta havyanlarla insanların dövüştürüldüğü bir gerçektir. Kolezyum’da insanlar kendi sınıflarına göre bölgelerine otururlardı. Kolezyum’un arenası çökmüş ve alt kısmındaki gladyatörlerin hazırlandığı koridorlar görülmektedir. Eski, yıkık dökük harabe şeklinde yapılarla karşılaşacağınızı bilmeniz önemlidir.

İtalya’da İtalyanca kursu eğitimi boyunca gezip görebileceğiniz Kolezyum’da dövüşmesi için yetiştirilmiş gladyatörler vardı. Dövüşü kaybeden gladyatörler dövüş sonunda öldürülürdü. İnsanlar bu dövüşleri izlemek için Kolezyum’a gelirlerdi. Kolezyum’daki bu olaylar bir çok filme ve diziye konu olmuştur.

  Floransa,Siena, Rimini ve Salerno

Comments are closed.

© 1995 Firenze Yurtdışı Eğitim Danışmanlık All rights reserved.