İtalya’da Otomotiv Mühendisliği eğitimi nasıl?

İtalya’da Otomotiv Mühendisliği eğitimi nasıl?

Lisans programının amacı, özellikle yeniliğe, ürün rekabetçiliğine ve şirketlerin uluslararası gelişimine özen gösteren,yapıcı özelliklerin ve araç üretim teknolojilerinin derinlemesine bilgisi ile donanımlı,kısa süreli uygulamalı deneyimden sonra, projelerin oluşturulmasına, ürünlerin rekabetçi gelişimine, otomotiv alanında uygulamalı araştırmaların performansına, endüstriyel ve ticari projelerin yönetimine katılabilir, yüksek profilli profesyonel teknisyenler yetiştirmektir.

İtalya’da Otomotiv Mühendisliği eğitim içeriği nasıl?

Formasyon süreci, matematik, fizik, kimya, bilişim teknolojisi ve tasarım alanlarına ait disiplinler üzerine kurulu ve mekaniğin, makinelerin, malzemelerin ve bunların mekanik davranışları, elektrik mühendisliği, elektronik, mekanik teknolojiler, makine yapımı, otomatik kontroller ile endüstri mühendisliğinin ilgili temel disiplinlerine sağlam temel bir hazırlık sağlar. Programın ilk yılından itibaren, araç ve onun evrimi ile ilgili profesyonelleşmeye yönelik öğretim konuları ve aracın tasarımı, montaj teknolojileri ve araç üretim sistemlerinin yönetimi dahil edilmiştir.

Üretim süreçlerinin ve motorlu taşıt pazarının güçlü küreselleşmesi göz önüne alındığında, mezunlar birçok durumda mezunlar önemli uluslararası deneyimler elde edebileceklerdir.Bu lisans programını karakterize eden geniş kapsamlı eğitim, öğrencinin otomotiv alanının dışında da iş dünyasına dahil edilmesini de sağlar.

İtalya’da Otomotiv Mühendisliği eğitimi iş imkanları nedir?

Otomotiv Mühendisliği mezunu, araç ile bağlantılı karmaşık sistemi yöneten bir teknisyendir. Bu sistem sadece tasarım ve üretim teknolojilerini değil, aynı zamanda üretim süreçleri ve insan kaynakları yönetimi, ekonomi ve iş organizasyonu, kalite yönetimi ve kontrolü, pazarlama, çevre ve güvenlik sorunlarını da kapsamaktadır.

İlgilendiği alanlar, otomobil, otobüs, mal taşımacılığı için araçlar, hafriyat makineleridir.

Bir motorlu taşıt, tasarımın kalitesine, üretim teknolojilerine, kullanılan malzemelere, elektronik bileşenlere, benimsenen otomatik kontrollere, bileşenlerin montaj yöntemlerine bağlı performansları ile çok karmaşık bir cihazdır. Otomotiv Mühendisliği bölümünden mezun olanlar, tüm bu teknik bilgileri, endüstriyel ve ticari süreçlerin yönetimi,teknolojik senaryolar ve küresel otomotiv pazarı için belirgin bir duyarlılık ile ilgili becerilerin de eklenmesiyle kültürel birikimlerini zenginleştirirler.

Profesyonel profiller ve iş fırsatları :

  • Motorlu taiıt üreten firmalarda
  • Otomotiv bileşenleri üreten firmalarda
  • otomobil ve parça tasarım şirketlerinde
  • Motorlu taşıtlara ayrılmış laboratuvar ve araştırma merkezlerinde
  • ulaşım, hareketlilik ve güvenlik ile ilgilenen tesislerde.

İtalya’da Otomotiv Mühendisliği alanında en iyi üniversiteler hangileri?

CENSIS Rankinglere göre İtalya’da en iyi Otomotiv Mühendisliği fakülteleri aşağıdaki gibidir:

QS Rankinglere göre İtalya’da en iyi Otomotiv Mühendisliği fakülteleri aşağıdaki gibidir:

İtalya’da Otomotiv Mühendisliği İngilizce bölümü hangi üniversitede mevcut?

İtalya’da Otomotiv Mühendisliği İngilizce Lisans programı Politecnico di Torino’da mevcut.

İtalya’da Otomotiv Mühendisliği İngilizce Yüksek Lisans programı Politecnico di Torino’da ve Bologna Üniversitesinde mevcut.

Daha fazla bilgi almak istiyorsanız ya da bizimle başvuru yapmak isterseniz lütfen bize ulaşın.

© 1995 Firenze Yurtdışı Eğitim Danışmanlık All rights reserved.

error: Content is protected !!