İtalya’da Tarih İngilizce bölümü

Uncategorizedİtalya’da Tarih İngilizce bölümü için yorumlar kapalı

Tarih eğitimi almak için kesinlikle İtalya en uygun ortamdır. Roma, Napoli ve Floransa gibi şehirlerde Tarih okumak her Tarih eğitimi almak isteyen öğrencinin hayalidir. İtalyan devlet üniversitelerinde Tarih fakülteleri sıralamasına göre en iyiler ;Ferrara Üniversitesi, Macerata Üniversitesi ve Bologna Üniversitesidir . Özellikle Rönesans döneminin önemli şehri olan Ferrara’da okumak kesinlikle eşsiz bir deneyimdir. Fakat Ferrara’da, Macerata’da ve Bologna’da Tarih eğitimini sadece İtalyanca olarak almak mümkündür.

Tarih eğitiminizi İngilizce  almak istiyorsanız Venedik’te bulunan Ca’ Foscari Üniversitesinde Philosophy, International and Economics Studies lisans bölümüne  başvuru yapabilirsiniz. Aynı zamanda Pisa Devlet Üniversitesinde Humanities  lisans programı ile 1. sene ingilizce eğitim dilinde Tarih  okumak mümkündür; 2. ve 3. sene ise İtalyanca olarak devam eder. Bu arada 1. sene ek olarak yoğun italyanca dil eğitimi verilir. Öğrenciler 1. sınıf  kredilerini  kazanırken aynı zamanda italyanca öğrenir.

İtalya’da ingilizce Tarih eğitimi aşağıdaki özel üniversitelerde de sunulur;

  • Roma’da bulunan John Cabot University
  • Roma’da bulunan American University of Rome

Hem John Cabot University (JCU) hem de American University of Rome (AUR) Amerikan üniversitelerdir. Roma’da yer aldıkları için hem Amerikan eğitimin yüksek seviyesi  hem de Roma’nın tarihi ortamın faydaları sunarlar.

İtalya’da Tarih eğitimi hakkında daha bilgi almak istiyorsanız 2163022455’ten ya da info@firenze.com.tr’den bize ulaşabilirsiniz.

Comments are closed.

© 1995 Firenze Yurtdışı Eğitim Danışmanlık All rights reserved.