İtalyan özel üniversiteler listesi

İtalyan özel üniversiteler listesi aşağıdaki gibidir:

Türkiyede her yıl daha çok öğrenci liseden mezun olduktan sonra İtalya’da eğitim almayı seçmektedir. En çok seçilen bölümler MimarlıkTıpTasarım ve Mühendislik ‘tir. Ayrıca İtalya’da İşletmePsikoloji , Diş Hekimliği ve İletişim okumak isteyenlerin sayısı her yıl artmaktadır.

İtalya’da hangi alanda eğitim alınacağına karar verdikten sonra, önemli olan  en iyi İtalyan özel üniversitesi nin  hangisi olduğunun seçilmesidir. Bu konuda Firenze Yurtdışı Eğitimen önemli İtalyan üniversiteleri nin rankinglerini inceleyerek yardımcı olmaktadır.

İtalyan özel üniversiteleri sıralaması İtalya’da üniversite kapasitesine göre üç kategoride toplanır: çok kayıt alabilen, orta sayıda kayıt alabilen, ufak sayıda kayıt alabilen. En büyük sınıfa giren İtalyan Özel Üniversiteleri sıralamasında en üstü sırada yer alan Bocconi Üniversitesi ‘dir; öğrenci sayısı olarak orta kategoride olan İtalyan Özel Üniversiteleri arasında en iyi olan LUISS Üniversitesi ; sayıca az kayıt alabilen üniversiteler arasında en iyileri Bolzano Üniveritesi ve LIUC Üniversitesi ‘dir.

Bütün İtalyan özel üniversiteler hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için 2163022455’ten ya da info@firenze.com.tr’den bize ulaşabilirsiniz.

 

Temsil ettiğimiz özel üniversiteler için tıklayınız.

Comments are closed.

© 1995 Firenze Yurtdışı Eğitim Danışmanlık All rights reserved.