İtalyanca Yeterlilik Sınavı

Uncategorizedİtalyanca Yeterlilik Sınavı için yorumlar kapalı

İtalyanca Yeterlilik Sınavı

İtalyanca yeterlilik sınavı olan CILS’in açılımı Certificazione di İtaliano come Lingua Straniera’dır. İtalya’da İtalyanca okumak isteyenler ve İngilizce Tıp okumak isteyenler için B2 seviyesinde CILS sertifikasına sahip olmak şarttır.

İtalya’da oturma izni almak isteyenlerin de A2 seviyesinde CILS sertifikasını almaları gerekmektedir. Uluslararası geçerliliği olan ve İtalyanca yeterlilik sınavı olan  CILS sertifikası sınavına Firenze Yurtdışı Eğitim’de girebilirsiniz. Firenze, CILS Sınav Merkezidir.

CILS Sınavına Başvurmak için lütfen formu doldurunuz..

İtalyanca yeterlilik sınavı CILS’e hazırlanmak için İtalyan eğitmenlerimizden birebir ders alabilirsiniz. Birebir ders paketleriyle 150 TL + KDV olan özel ders ücretlerini 105 TL’ye kadar düşürebilirsiniz. Firenze’de İtalyanca yeterlilik sınavı hazırlığı yapan öğrenciler başarılı sonuçlar almaktadır.

İtalyanca yeterlilik sınavı eğitimi birebir olarak anadil eğitmenlerle yapılmaktadır. CILS sınavına hazırlık programına dahil olmak için Firenze’yi arayabilirsiniz. Firenze, size özel tahsis edeceği profesyonel İtalyan eğitmeni ile CILS sertifikasını almanız adına eğitim sağlayacaktır.

İtalyanca yeterlilik sınavı merkezi olan Firenze ile CILS sınavına kayıt yaptırarak sınava girebildiğiniz gibi Firenze’den CILS sınavına hazırlık eğitimi de alabilirsiniz. CILS hazırlık eğitimlerini profesyonel CILS eğitmenleri vermektedir. CILS eğitmenlerimiz İtalyan öğretmenlerdir. Anadil eğitmenden CILS sınavına hazırlanmak oldukça avantaj sağlar.

İtalyanca yeterlilik sınavı, katılımcıların İtalyanca yeterliliklerini göstermek için gerekli olan sertifikayı edinmek adına yapılan kapsamlı bir sınavdır. İtalyanca yeterliliğinizi bu sertifika ile resmi kurumlara ibraz edebilirsiniz.

özel ders
özel ders eğitim
özel ders italyanca

İtalyanca yeterlilik sınavı hazırlığı yaparak İtalyanca seviyenizi istediğiniz seviyeye kadar yükseltebilirsiniz. CILS Sınavına hazırlık dersleri birebir özel ders şeklinde CILS eğitmenleri ile yapılmaktadır. Özel olarak CILS sınavına hazırlanan öğrenciler son derece başarılı olmakta ve CILS belgelerini Firenze’den gururla almaktadır. İtalyanca öğrenmek ile CILS sınavına hazırlanarak İtalyanca’yı geliştirmek arasında fark vardır. İtalyanca yeterlilik sınavı olan CILS’te sorulara yönelik ve sınav aşamalarına istinaden çalışma sergilenmektedir. Öğrenciler tamamen CILS’e yönelik çalışarak edinilmesi gerekli olan belge için başarı kesinleştirilir.

CILS sınavına katılmak için Firenze Dil Okulu ile iletişime geçebilir, CILS kaydınızı gerçekleştirebilirsiniz. İtalyanca yeterlilik sınavı olan CILS’i kazanmanız Avrupa Birliği Ülkelerine CILS seviyenizi göstermenize olanak sağlayan resmi bir belgeye sahip olmanız demektir. Bu belgeyi firmaların çoğu tanımakta ve iş başvurularında yasal olarak İtalyanca seviyenizi belgelemiş olursunuz. İtalyan şirketlerde çalışabilme ve kabul edilme şansınızı artırmış olursunuz. Aynı zamanda İtalyanca yeterlilik sınavı sonuçlarınıza göre İtalya’da eğitim alma hakkı elde edebilirsiniz.

İtalyanca yeterlilik sınavı başvurularınızı Firenze Dil Okulu’na yapabilirsiniz. CILS Sınavı Non-EU vatandaşların İtalyanca dil seviyesini gösteren Siena Üniversitesi’nin düzenlediği resmi bir sınavdır. İtalya’da eğitim almak isteyen öğrenciler bu belgeyi istenilen seviyede almak mecburiyetindedir. Firenze Dil Okulu’nda CILS sınavına kayıt olabilir, profesyonel CILS eğitmenlerinden CILS sınavına hazırlık yapabilir, CILS sınavına katılabilir, CILS sınavını başarıyla geçtikten sonra Firenze’den belgenizi alabilirsiniz.

Comments are closed.

© 1995 Firenze Yurtdışı Eğitim Danışmanlık All rights reserved.