PoliMi Tasarım Sınavı Hazırlık

POLITECNICO DI MILANO

politecnico

Firenze ile Politecnico di Milano’ya nasıl hazırlanabilirim?

Firenze Dil Okulu ile Politecnico di Milano hazırlık eğitiminizi gerçekleştirebilirsiniz. Polimi giriş sınavına Firenze ile 2 şekilde hazırlanabilirsiniz.

 1. Özel Ders Paketleriyle
 2. Yaz ve Sömestr dönemlerinde açılan grup dersleriyle
 3. İtalya’da Grup Dersleriyle hazırlık

Özel ders paketlerinde 20  Saat ve 40 Saat özel ders seçenekleri bulunmaktadır. Öğrenci Politecnico di Milano’nun ilgili bölümünün giriş sınavının benzeri bir sınava tabi tutularak, öğrencinin eksikleri belirlenir. Eksik olduğu konular değerlendirilerek özel ders paketlerinden hangisinin yeterli olacağına karar verilir. Akabinde öğrenci özel derslerine hemen başlayabilir. İtalyan branş eğitmenleri tarafından öğrencinin eksikleri giderilir ve öğrenci sınava hazır hale getirilir. Politecnico di Milano hazırlık eğitimini özel ders paketleriyle gerçekleştiren öğrenciler diledikleri gün ve saatlerde, diledikleri yoğunlukta derslerini yapabilirler.

Yaz ve Sömestr dönemlerinde açılan Politecnico di Milano hazırlık eğitimlerini tercih eden öğrenciler 2 hafta süren 40 derslik eğitimi veya 3 hafta süren 60 saatlik eğitimi tercih edebilirler. Bu eğitimlerin tarihleri ve kurs ders günleri ve saatleri web sitemizde yayınlanmaktadır. Açılacak kurslar için web sitemizi takip edebilir veya arayarak bilgi alabilirsiniz.

İtalya’da Politecnico di Milano hazırlık eğitimine de katılabilirsiniz. Gerekli bilgileri Yurtdışı Eğitim Danışmanlarımızdan alabilirsiniz.

İtalya’da Polimi Üniversitesinin Tasarım bölümüne giriş sınavı 90 sorudan oluşur. 95 dakikalık bir sınavdır. İtalya’da yapılır.

Polimi Üniversitesinin Tasarım bölümüne giriş sınavı yapısı aşağıdaki gibidir:

İngilizce Dil Bilgisi: 15 dakikada 30 soru;
Geometri ve Grafik: 20 dakikada 12 soru;
Mantıksal Akıl Yürütme: 10 dakikada 6 soru;
Santa Tarihi ve Tasarım Tarihi: 15 dakikada 12 soru;
Genel Kültür: 25 dakikada 24 soru;

POLIMI üniversitesinde sadece İtalyanca dilinde tasarım bölümü vardır.

Politecnico Di Milano Üniversitesinin Tasarım Bölümü Sınavına

Birebir Hazırlık Programı

 • Firenze Yurtdışı Eğitim’de öğrenciler deneme testine girerek hangi alanlarda ihtiyaçları olduğu belirlenir ve kişiye özel ders programı yaratılır.
 • 20 saat ve 40 saatlik veya daha fazla özel ders paketleri ile hazırlık eğitimi verilir. Deneme testi fiyatın içindedir.
 • 20 Saat özel ders ön ödemeli paket 2600 TL’dir.
 • 40 Saat özel ders ön ödemeli paket 4600 TL’dir.
 • Sınava İtalyanca dilinde girileceğini için dersler öğrencilere İtalyanca verilir.
 • Ders ücretleri nakit fiyatlarıdır ve  KDV dahil değildir. Dersler öğrencilerin ve öğretmenlerin uygun olduğu gün ve saatlerde yapılır.

İtalya’nın ünlü Politecnico di Milano Üniversitesinin Tasarım bölümüne giriş sınavına hazırlık dersleri birebir eğitim ile verilir. Deneme sınavı ile seviyesi belirlenen öğrencilere aşağıdaki alanlarda özel dersler verilir.

 • İngilizce Dil Bilgisi
 • Geometri ve Grafik
 • Mantıksal Akıl Yürütme
 • Metin Analizi
 • Sanat Tarihi ve Tasarım Tarihi
 • Genel Kültü

Politecnico Di Milano Üniversitesinin Tasarım Bölümü Sınavına

İstanbul’da Grup Hazırlık Programı – Eğitim dili İngilizce ya da İtalyanca

Şehir Süre Toplam Ders Başlangıç Tarihi Ücret
İstanbul 2 hafta 40 20 Ocak 2020 2600 TL+kdv
İstanbul 4 hafta 80 29 Haziran 2020 4000 TL+kdv
Istanbul 3 hafta 90 10 Ağustos 2020 4500 TL+kdv

Programın içine dahil olanlar:

– Yabancı branş eğitmenleriyle eğitim (İngilizce veya İtalyanca)

– Sınav konuları (Syllabus)

– Firenze Eğitim hazırlık kitabı

– 2 adet Sınav simülasyonu

– İlgili fakültelerin sunumu

POLIMI Üniversitesi – Tasarım Bölümü Sınavı Deneme Testi

 • İsteyen öğrenciler bünyemizde ya da online olarak deneme sınavına girebilirler. Deneme sınavları asıl testlerin benzeridir.
 • Test sonrası her öğrenci için özel rapor hazırlanır.
 • Bireysel deneme testi : 150 TL +kdv

İtalya’da İtalyan Devlet Üniversiteleri Sınavlarına Hazırlık Programları

Eğitim dili İngilizce

Şehir Program Süre Toplam Ders Başlangıç ve Bitiş Tarihleri Ücret
Milano Mimarlık 30 hafta 800 7 Ocak – 23 Ağustos 6192 Euro
Milano Mimarlık 6 hafta 160 1 Temmuz – 9 Ağustos 1683 Euro

Eğitim dili İtalyanca

Şehir Program Süre Toplam Ders Başlangıç ve Bitiş Tarihleri Ücret
Milano Mimarlık 30 hafta 800 7 Ocak – 23 Ağustos 6192 Euro
Milano Mimarlık 12 hafta 310 3 Haziran – 23 Ağustos 2970 Euro
Milano Mimarlık 6 hafta 160 1 Temmuz – 9 Ağustos 1683 Euro
Floransa Mimarlık 30 hafta 800 7 Ocak – 23 Ağustos 6192 Euro
Floransa Mimarlık 12 hafta 310 3 Haziran – 23 Ağustos 2970 Euro
Milano, Roma, Floransa Mimarlık 4 hafta 140 5 Ağustos – 30 Ağustos 1565 Euro

Kayıt yaptırmak için 216 3022455’ten Firenze Yurtdışı Eğitim’i arayınız. Sınırlı sayıda kayıt alınacaktır.

Firenze’nin Politecnico di Milano Üniversitesi Tasarım sınavına girecek olanlar için düzenlediği sınava hazırlık programları, profesyonel anadil eğitmenler tarafından yürütülmektedir.

Politecnico di Milano Üniversitesi Tasarım sınavını geçebilmek için Firenze’nin düzenlediği kurslara katılabilirsiniz. Saatlerinizin kurs saatlerine uymaması halinde özel ders paketlerinden faydalanarak sınavınıza hazırlanabilirsiniz.

Politecnico di Milano hazırlık kursları belirli gün ve saatlerde yapılmaktadır. Grup dersleri şeklinde olan bu kurslara katılmak için acele etmelisiniz. Her zaman düzenlenmeyen bu özel kurslara katılmak için hızlı karar vermelisiniz.

Politecnico di Milano hazırlık kurslarının haricinde birebir olarak anadil eğitmenlerle yapabileceğiniz özel ders seçenekleri bulunmaktadır. Özel ders paketleriyle 1 saat özel ders ücretini minimuma indirebilirsiniz. Özel ders paketleri kapsamındaki saat haklarınızı istediğiniz gün ve saatte istediğiniz yoğunlukta kullanabilirsiniz.

Politecnico di Milano hazırlık eğitimler her sene Firenze’de yapılmaktadır. Firenze dil okulu Politecnico Di Milano üniversitesinde okumak isteyen öğrencilere danışmanlık hizmeti de vermektedir. Başarılı öğrenciler derslere devamlılık sağlayan ve hedefleri olan öğrenciler olmaktadır. Bu nedenle Politecnico Di Milano üniversitesine hazırlanırken tüm derslere eksiksiz katılım sağlamalısınız.

Politecnico di Milano hazırlık programları hakkında bilgi almak için bu sayfamızı takip edebilir veya iletişim bölümünden telefon numaralarımızı arayarak sorabilirsiniz. İtalyan branş eğitmenleri tarafından yapılan dersler son derece verimli geçmektedir. Fakat derste gördüklerinizi tekrar etmezseniz kalıcı bilgiyi sağlamış olmazsınız. Eğitim sürecinde kendinizi gireceğiniz sınava odaklayarak tüm çalışmalarınızı bu sınava yönelik yapmalısınız.

Politecnico di Milano hazırlık dersleri grup veya özel ders şeklinde alınabilir. Grup alınan dersler belli gün ve saatlerde yapılırken özel dersler istenilen gün ve saatlerde öğrencinin ihtiyacı olan dersler kapsamında yapılır. Kesin başarı için derslere zamanında gelmeli, ders kaçırmamalı ve ödevlerinizi eksiksiz yapmalısınız.

Profesyonel eğitmenler tarafından yapılan Politecnico di Milano hazırlık dersleri ile öğrenciler istedikleri bölümün sınavına hazırlanabilir. Kaliteli dil ve branş eğitimi veren Firenze ile istediğiniz bölümü kazanabilirsiniz. Politecnico di Milano hazırlık eğitimleri bitiminde sınava hazır olup olmadığınızı test edebileceğiniz deneme testini ücretsiz olabilirsiniz. Politecnico di Milano üniversitesinin istediğiniz bölümünün deneme testi sonucu profesyonel eğitim danışmanlarımız tarafından değerlendirilerek sonuç öğrenciye mail yoluyla gönderilir.

Politecnico di Milano hazırlık eğitim seçeneklerinden grup özel derslerini tercih etmek isterseniz belirli tarihlerde olacak Polimi hazırlık eğitimlerine katılabilirsiniz. Diğer bir seçenek olan özel ders eğitimleriyle üniversite giriş sınavına hazırlanmak isterseniz dilediğiniz gün ve saatlerde eğitim alabilir, eğitime hemen başlayabilirsiniz.

Comments are closed.

© 1995 Firenze Yurtdışı Eğitim Danışmanlık All rights reserved.