Politecnico di Torino ve Politecnico di Milano

UncategorizedPolitecnico di Torino ve Politecnico di Milano için yorumlar kapalı

İtalya’da devlet üniversitelerinin arasında Politecnico adlı okullar vardır. Politecnico adlı okullar İtalya’nın teknik üniversiteleridir. Politecnico Üniversitelerinde sadece Tasarım, Mimarlık ve Mühendislik eğitimi almak mümkündür.

İtalya’da eğitim almak isteyenler en çok Politecnico di Torino ‘da ve Politecnico di Milano ‘da okumayı seçerler. İtalya’da Mimarlık bölümü sıralamasına göre Politecnico di Milano birincidir. Ayrıca, PoliTo ‘da ve PoliMi ‘de İngilizce Mimarlık eğitimi almak mümkündür. Sadece PoliTo’ya Mühendislik İngilizce bölümü için başvuru yapılabilir.

İtalya’da teknik üniversite olarak IUAV Venezia üniversitesi, Politecnico delle Marche ve Politecnico di Bari da vardır. Bu üniversitelerde sadece İtalyanca eğitimde Mimarlık, Mühendislik ve Tasarım bölümler bulunmaktadır.

Firenze Yurt Dışı Eğitim’de her yıl bir çok öğrenci Mimarlık sınavına, Mühendislik sınavına ve Tasarım sınavına hazırlanıp Politecnico di Torino ve Milano ‘ya gönderir. İtalyan devlet üniversitelerinin sınavlarına hazırladığımız öğrencilerin başarı oranı % 100’ye yakındır. Geçen senelerde Politecnico di Milano ve Politecnico di Torino Mimarlık ve Mühendislik kazanan öğrencilerin çoğu Firenze Eğitim’den destek almışlardır.

Mimarlık sınavına ve Mühendislik sınavına hazırlık paketlerimiz kapsamında uzman eğitmenlerimizden eğitim alan öğrenciler İtalya’da yapılan ilgili Üniversitelerin kabul sınavlarında başarılı olmaktadır.

Comments are closed.

© 1995 Firenze Yurtdışı Eğitim Danışmanlık All rights reserved.